İşte NVIDIA Reflex teknolojisini destekleyen fareler

Eylül ayında RTX 30 serisi ekran kartlarını tanıtan NVIDIA, beraberinde birtakım yazılımsal teknolojiler de duyurdu. Bu teknolojiler ortasında NVIDIA Reflex yazılımı da yer alırken, Reflex teknolojisi bilhassa çevrimiçi rekabetçi oyunlarda tesirini epeyce hissettiriyor. Temel olarak donanımlar ortası gecikmeyi azaltan NVIDIA Reflex teknolojisini destekleyen fareler de Amerikalı ekran kartı üreticisi tarafından açıklandı.

NVIDIA Reflex uyumlu RTX 3060 ekran kartı da 12 Ocak tarihinde tanıtılmıştı.

NVIDIA Reflex teknolojisini destekleyen fareler belirtildi

NVIDIA Reflex yazılımı, donanımlar ortası gecikmeyi azaltan bir teknoloji. Fare, monitör ve bilgisayar ortasındaki bilgi aktırımını hızlandıran Reflex, dayanaklı oyunlarda önemli manada performans artışı yaşanmasına neden oluyor. Böylelikle oyuncular, rekabetin kızıştığı anlarda güya hakikaten atış yapıyormuş hissine kapılıyor. Reflex teknolojisini kullanmak için uyumlu bir monitör, RTX 30 serisinden ekran kartı ve uyumlu bir fare gerekiyor.

NVIDIA tarafından yapılan değerlendirmelerde Reflex teknolojisini destekleyen bir sistem kurulması için gereken para, ekipmanlarla birlikte 7.000 dolara çıkabiliyor. Sistemin en az maliyet isteyen donanımı ise fareler. NVIDIA tarafından verilen bilgilere nazaran Reflex teknolojisini destekleyen fareler ise şu biçimde:

  • Acer: GM310, Predator Cestus 330, Predator Cestus 350
  • Alienware: AW610M
  • Asus: ROG Chakram Core
  • Corsair: Dark Core RGB PRO & Pro SE
  • Logitech G: Pro X Superlight
  • MSI: GM 41
  • Razer: Deathadder V2
  • SteelSeries: Rival 3

NVIDIA Reflex takviyesine sahip fareler, bilhassa bu gaye için üretilmedi. Bu sebeple, önümüzdeki aylarda verilecek yazılım güncellemeleri ile daha fazla farenin Reflex takviyesi alması bekleniyor.

Reflex yazılımı yeni bir teknoloji olduğu için, yüksek maliyetli donanımlar istemesi olağan. G-Sync’ın tarihine baktığımız vakit, birinci çıktığı vakit hayli yüksek maliyetli donanımlar tarafından kullanılmasına karşın şimdilerde çok daha uygun donanımlar ile kullanılabiliyor.

Reflex teknolojisi hakkında daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

FIRSAT ESERLERİ