JBL durmuyor: Gözlüğe takılan aygıt JBuds Frames

JBL kısa müddet evvel pek çok kulaklık modelini tanıttı. Bunun akabinde JBL’in gözlük çerçevesine takılan kulaklık modeli ortaya çıktı. JBL JBuds Frames olarak isimlendirilen bu aygıt epeyce farklı bir dizayna sahip görünüyor. İşte aygıt hakkında bildiğimiz her şey:

JBL JBuds Frames gözlük çerçevelerine takılabiliyor

Teknoloji her geçen gün farklı alanlarda tahliller sunuyor. JBL de ses noktasında geliştirdiği aygıtlar ile kullanıcıların karşısına çıkıyor. Bilhassa hoparlör, ses sistemleri ve kulaklık üzere aygıtlarıyla kullanıcıların beğenisini kazanan ABD merkezli şirket, farklı bir dizayna sahip kulaklık modelini tanıttı. CES 2021 öncesinde süratli davranan ve yeni eserlerini bir bir kullanıcıların karşısına çıkartan JBL artık de gözlük çerçevelerine takılabilen bir ses aygıtıyla şaşırtıyor.

JBL imzası taşıyan JBuds Frames, iki farklı yapıdan oluşuyor. Gözlük çerçevelerine yerleştirilen yapısıyla dikkat çeken aygıt, gözlük saplarına takılıyor ve kulağın tam üst kısmınadan ses akışı sağlıyor. Bluetooth özelliğine sahip JBuds Frames temelde hoparlör üzere bir fonksiyon görüyor lakin kulaklık olarak konumlandırılıyor. Aygıt iki modülden oluşuyor, farklı boyutlardaki gözlük sapları için farklı başlıklarla gelen kulaklık, 16 mm’lik ses şoförlerine IPX4 sertifikasına ve fizikî düğmelere mesken sahipliği yapıyor.

Toplamda 8 saatlik kullanım sunan ve 12 gramlık yükü ile bizleri karşılayan kulaklıkta mikrofon bulunmuyor.

Biraz kaba görünen dizaynının arkasında yüksek ses performansı sunduğu ve bu sesi de dışarıya rastgele bir biçimde taşımadığı aktarılıyor. Bu ses aygıtının illaki gözlük saplarına takılmasına gerek yok, çünkü tek başlarına da kullanılabiliyor. Birkaç ay içinde satışa çıkması planlanan kulaklıkların 50 dolarlık bir fiyat etiketi olacak.