JPMorgan: Bitcoin, Pahasını 5’e Katlayacak

Bilhassa 2020’nin sonlarında kıymetine bedel katan, 2020’ye 7 bin dolar düzeyinde başlayıp yıl sonunda 29 bin dolar düzeyine ulaşan Bitcoin’in paha artışının devam edeceği belirtiliyor. Üstelik bu kestirim, ABD yatırım bankası JPMorgan’dan geliyor.

Bloomberght’de yer alan habere nazaran JPMorgan Chase & Co., dünyanın en büyük kripto parası olan Bitcoin’in uzun vadeli amacının 146 bin dolar olduğunu söylüyor. Lakin JPMorgan stratejistleri, bunun gerçekleşmesi için daha fazla kurumsal yatırımı cezbetmesi gerektiğini ve bunun da vakit alacağını söylüyor.

Bitcoin, paha kazanmaya devam mı edecek?

Bitcoin’in kelam konusu bedellere ulaşması için altının volatilitesine yaklaşması gerektiği lakin bu volatilitelerin birbirine yaklaşmasının muhtemelen süratli olmayacağı ve yıllarca sürebileceği belirtiliyor. Yani teorik olarak biçilen 146 bin dolarlık fiyatın, uzun vadeli olacağı altı çizilerek belirtiliyor.

Hafta sonunda 34 bin dolara ulaşarak tüm vakitlerin rekorunu kıran Bitcoin, pazartesi gününe %17’lik bedel kaybıyla başladı ki 2020 Mart ayından bu yana kripto paranın yaşadığı en sert düşüş oldu. Yaşanan bu sert düşüş, dünyanın en büyük kripto parasının epeyce dalgalı bir seyir izleyebileceğini bir kere daha hatırlatmış oldu.

Bitcoin’deki yükselişin sürdürülemez olduğunu söyleyen stratejistler “Mevcut spekülatif çılgınlığın Bitcoin’in fiyatını 50 bin – 100 bin dolar ortasındaki piyasa görüşüne yanlışsız itebileceğini ihtimal dışı bırakmamakla birlikte, bu fiyat düzeylerinin sürdürülemez olacağına inanıyoruz dedi.

Bitcoin, şu an 32 bin 816 dolar düzeyinde bulunuyor. Ayrıyeten tanınan altcoin‘lerden bir tanesi olan Ethereum, 1.086 dolar bandında seyrediyor.