Katlı Konutlara Wi-Fi Tahlili: TP-Link Deco P9

Günümüzde meskenin her yerinden, her odadan Wi-Fi’a erişmek kıymetli bir muhtaçlık. Tek katlı konutlarda bu muhtaçlığı karşılayacak pek çok ağ tahlili bulunuyor. Lakin çok katlı konutlarda bu sorunu çözmek daha güç. TP-Link’in katlı konutlarda Wi-Fi meselesinin ülkü tahlili olan powerline teknolojisi ile Mesh Wi-Fi teknolojisini bir ortaya getiren hibrid tahlili Deco P9 ile bu sorun ortadan kalkıyor.

Bilhassa katlı meskenler için kesin Wi-Fi tahlili olan Deco P9, elektrik sınırını birebir vakitte interneti taşıyan bir sınır haline getiren powerline teknolojisi sayesinde her kata, priz olan her noktaya interneti taşımayı sağlıyor. Mesh Wi-Fi teknolojisi ile de tek bir ağ ismi ve şifre ile kesintisiz bir Wi-Fi ağı oluşturuyor. Katlarda hem kablosuz hem de kablo ile ağa bağlanma imkanı sunan Deco P9, ister iki katlı ister üç katlı olsun katlı tüm meskenlerde kablo çekmeye gerek kalmadan sıkıntısız bir ağ oluşturmayı garanti ediyor.

Gelişmiş teknik özellikler ile güçlü bir ağ kuruluyor

Hibrid sistem yardımıyla 560 metrekare kapsama alanına sahip, çift bant dayanaklı bir WiFi ağı kurulabiliyor. Katlı meskenlerin yanı sıra çok geniş alana yayılmış meskenler için de ülkü ağ tahlili olan Deco P9, Mesh teknoloji sayesinde tek bir ağ ismi ile meskenin her yerinde Wi-Fi kesintisi yaşamadan dolaşma keyfi sunuyor. Deco Mesh sistemleri ile 100 aygıta kadar meselesiz Wi-Fi takviyesi sunan bir ağ oluşturuluyor.

802.11ac teknolojisine sahip olan ve bu nedenle süratli, güçlü bir WiFi ağı oluşturan eser, kablosuz irtibatta toplamda 1200 Mbps sürate ulaşabiliyor. Ayrıyeten iki adet Gigabit Ethernet girişi sayesinde süratli kablolu ilişki dayanağı de sunuyor.

Günümüz konutlarında Wi-Fi ağının inançlı olması da çok kıymetli. Deco P9, güvenlik özellikleri ile de dikkat çekiyor. Güçlü Ebeveyn Denetimleri, çocukların internette güvenliği için gerekli kontrolleri yapmayı sağlıyor. Kolay, sezgisel ve kolay yönetilen bu kontrollerle anne-babalar kullanıcı profilleri, filtreler, vakit sınırlamaları, rapor alma ve Wi-Fi’yi büsbütün askıya alma üzere süreçleri yapabiliyorlar.

Tüm Deco modelleriyle uyumlu olan Deco P9, son derece kolay kurulup yönetiliyor. TP-Link’in iOS ve Android dayanaklı fiyatsız Deco uygulaması sayesinde akıllı telefonlar ile her yerden ve her vakit kolaylıkla ağ ve bağlı aygıtlar denetlenebiliyor. Ayrıyeten Amazon Alexa dayanaklı olan eseri, kolay sesli komutlarla da yönetmek mümkün.

Katlı konutlardaki Wi-Fi meselelerini kesin olarak çözen Deco P9, iki ve üç üniteli paketler halinde satışa sunuluyor. Paketlerin tavsiye edilen satış fiyatları ise şöyle:

  • Deco P9 iki üniteli paket : 218 USD (KDV dahil)
  • Deco P9 üç üniteli paket : 327 USD (KDV dahil)