KIA, yeni logosunu ve sloganını açıkladı

Ünlü otomotiv firması KIA’nın logosunu ve sloganını değiştireceği bir yıldan uzun müddettir biliniyordu lakin geçişin ne vakit yapılacağı soru işaretiydi. Şirket bu hususa açıklık getirdi. KIA yeni logosu ve sloganı resmi olarak açıklandı. Firma yeni yılda, yeni kimliğini kullanmaya başlayacak.

KIA yeni sloganı ‘İlham Veren Hareket’ oldu

Geçtiğimiz yıl, Cenevre Araba Fuarı‘nda KIA, birtakım noktalarda kabuk değişimine gideceğini göstermişti. Bu bağlamda atılan adımlardan biri de logo ve slogan değişikliği oldu. Şirket; ‘Şaşırtan Güç’ sloganı yerine, ‘İlham Veren Hareket’ sloganını kullanacak.

KIA yeni logosu ise slogan kadar keskin bir değişikliğe uğramadı lakin aşikâr ölçüde değişti. Firmanın evvelki logosunda harfler birbirinden başka ve daha okunaklı bir yapıdaydı. Yeni logoda ise harfler birbiriyle birleşik ve estetik görünüşe daha fazla değer verilmiş. Aşağıda firmanın yeni logosunu görebilirsiniz.

Şimdi yeni logonun hangi araçta kullanılacağı netleşmedi. Lakin Şubat ayında birinci siparişleri alması beklenen KIA K7 Cadenza modelinde, yeni logo ve sloganın görülebileceği düşünülüyor.

Firmanın attığı bu adımların gerisinde ise, gelecek planlarındaki ‘elektrik araçlara’ yönelim yatıyor. Araba dalında elektrik çağına geçiş sürecinde KIA, bu dönüşümü marka kimliğine de yansıtıyor.