Kingdom Come: Deliverance Minecraft Modunun Tanıtım Görüntüsü

Bağımsız oyun stüdyosu Warhorse Studio tarafından geliştirilen ve 2018 yılında PC, Xbox One ve PlayStation 4’de oyun severlerle buluşan RPG Kingdom Come: Deliverance‘ın haritası, her bir ayrıntısıyla birlikte Minecraft cihanına geliyor.

Oyunun tüm haritasının birebir Minecraft kozmosuna taşınacağı bu yeni modun ne vakit çıkacağına dair net bir bilgi bulunmasa da, paylaşılan tanıtım görüntüsündeki imgeler haritanın oluşturulmasında hayli yol katedildiğini gösteriyor.

Yayınlanan tanıtım görüntüsünde oyunun ‘yeni’ isminin Kingdom Craft: Deliverance olduğunu görüyoruz. Birinci izlenimimiz ise devasa haritanın epeyce başarılı bir biçimde aktarıldığı tarafında.

Kingdom Come: Deliverance’nin haritasının her bir ayrıntısını bu mod ile Minecraft cihanında bulabilmek mümkün olsa da oyunun RPG mekaniklerinin ve diyaloglar üzere ayrıntılarının Minecraft’ta mevcut olmayacağını da belirtmekte yarar var.

Minecraft’ta pek çok oyun için emsal paketler bulmak mümkün:

Minecraft’ın yıllardır bu kadar sevilmesinin en büyük sebeplerinden biri de elbet sunduğu cihanların sınırsız oluşu. Farklı oyunların yesyeni modlarla Minecraft’ta yine hayata geçirilmesi de bu durumu destekliyor. Geçmişte Harry Potter RPG de benzeri halde Minecraft’ta karşımıza çıkmıştı.

Ayrıyeten Minecraft’ta oyunun keyfini artırmak isteyenler için onlarca farklı mod paketi mevcut. Siz de sıkı bir Minecraft oyuncusuysanız ve kendinize yeni mod paketleri arıyorsanız buraya tıklayarak en tanınan Minecraft mod paketlerine ve bu modların nasıl yükleneceğine dair yazımıza ulaşabilirsiniz.