Kingston, yeni kuşak yol haritası ile CES 2021’de

Depolama eserleri ile tanınan Kingston, CES 2021‘e damga vuracak yeni eserlerini tanıttı. Gelecekteki yol haritasını açıklayan marka, birinci Gen 4.0 mimarisine sahip NVMe SSD’sini duyurdu.

Kingston, tüm müşteri segmentini kapsamayı istiyor

Birinci PCIe NVMe Gen 4.0 SSD’si ile dikkatleri üzerine toplayan teknoloji markası, 3.2 USB girişine sahip harici SSD‘sini de tanıttı.

Kingston ‘ın Ghost Tree ismindeki yüksek performanslı Gen 4.0 şoförü, CES 2021‘de tanıtılan öteki SSD’lere göz dağı veriyor. Ghost Tree, 1 TB ile 4 TB ortasında değişen kapasitelerde 7000 MB/saniyeye varan okuma ve yazma suratı vaat ediyor.

Kingston Ghost Tree ile tüketicileri maksat alırken, SSD pazarının giriş düzeyi içinde NV serisini tanıttı. Yeni NV Gen 3.0 x4 SSD, 2 TB‘a kadar kapasite sunmaya hazırlanıyor.

Teknoloji markası ayrıyeten, XS2000 ismi verilen 500 GB ila 2 TB kapasiteye sahip yeni bir USB 3.2 Gen 2 x2 harici şoförünü de piyasaya sürecek. Harici şoför, 2000 MB/sn üstün süratli data transferine müsaade veren USB Type-C arayüzüne sahip olacak.

Kingston son olarak, Veri Center 1500M U.2 NVMe SSD‘sini de tanıttı. Firma bu eseri ile bulut bilişim, web barındırma ve sanal altyapılar dahil olmak üzere çok çeşitli bilgi yüklerini desteklemek istiyor.

Yeni jenerasyon depolama ürünileri ile ilgili açıklama yapan Kingston SSD eser mühendisliği yöneticisi Louis Kaneshiro, “CES artık çevrimiçi hale geldiğine nazaran, dünyanın dört bir yanındaki yeni ve mevcut teknoloji topluluklarıyla ilişki kurmak için daha büyük fırsatımız var. CES, Kingston’dan gelecekleri paylaşmak için en uygun vakittir. Bu yıl birinci Gen 4.0 NVMe SSD’lerimizi ve bir harici sürücüyü piyasaya sürmekten büyük heyecan duyuyoruz. NVMe kelam konusu olduğunda, tüketicilerden bilgi merkezlerine kadar tüm müşteri segmentini kapsayacağız” sözünde bulundu.

FIRSAT ESERLERİ