Lenovo, Ses Kalitesini Artırmak İçin Dolby ile İşbirliği Yaptı

Günümüzde pandemi şartlarından ötürü iş kesimi meskende çalışmaya adapte oldu. Bununla birlikte birden fazla teknoloji devi şirketler, en kaliteli ses ve imgeyi sunan görüntü konferans yazılımları geliştirmek için ağır bir rekabet içerisinde. Bu bağlamda Lenovo, ses kalitesini donanımsal manada yükseltmek için Dolby ile iş birliği kararı aldı.

Pandemi periyodunda uzaktan bir toplantıya yahut derse katılmışsanız bariz olarak fark ettiğiniz meselelerden biri de internet ilişkinizin suratından bağımsız olarak görüşmelerdeki ses kalitesinin ekseriyetle makûs olabilmesidir. Bu durum her vakit yaşanmasa da, olabilme potansiyeli her vakit var. Ya karşınızdaki kişinin konuşma esnasında sesi size düşük kalitede ulaşır ya da siz konuşurken sesiniz öbür iştirakçilere anlaşılır düzeyde gitmez. Kalite düşüklüğü olarak tabir edilen durum için kullanılan yazılım ne kadar güzelleştirilmeye çalışılsa da, bir yerden sonra farklı bir donanıma gereksinim var. Lenovo da bu gereksinime yönelik olarak harekete geçti.

Lenovo bilgisayarlar, Dolby Voice teknolojiyle; dinamik ses dengeleme, gürültü engelleme, sağlıklı ses yükseltmesi üzere özelliklerle iletilen ses kalitesini yükseltecek. Tıpkı vakitte Dolby Atmos hoparlör dayanağıyla de çok daha kaliteli sesler duyabileceksiniz.

Son olarak, Lenovo’nun yenilenmiş eser serilerinde Dolby işbirliğinin yer alacağını belirtelim.