LG, CES 2021’de Gelişmiş Teknoloji Tahlillerini Sergileyecek

G Electronics (LG) Life is ON – Make Yourself at Home (Hayat Tekrar Başlıyor – Kendinizi Meskeninizde Hissedin) mottosuyla sunduğu birbiriyle daha kontaklı ve daha kullanışlı hayat stili vizyonunu birinci kere büsbütün dijital olarak gerçekleştirilecek CES 2021’de paylaşıyor. LG, CES 2021’e özel hazırladığı web sitesinde ve LG global YouTube kanalında gerçekleştirilen basın konferansında “ev” sözünü yine tanımlayan bir sunum gerçekleştirdi. Bu sunumda tüketicilerin hayatlarını daha rahat, pratik ve eğlenceli hale getirmek için tasarlanan gelişmiş eserler ve hizmetler hakkında bilgi verilirken çevrim içi olarak ziyaret edilebilecek fuar standı da ziyaretçilere monitörlerinin, dizüstü bilgisayarlarının ya da taşınabilir aygıtlarının konforundan LG’nin en son yeniliklerini keşfetme imkanı sunuyor. 

LG’nin CES basın toplantısında LG’nin kıvrılabilir telefon projesinden sanal internet fenomenine kadar, herkesin ilgisini çekecek bir şey vardı. LG’nin kıvrılabilir ekranlı akıllı telefonu CES’te tüketicilerin beğenisine sunularak istenildiği üzere boyutlandırılabilen eşsiz ekranını tanıttı. Markanın Explorer Projesi’nin ikinci aygıtı olan bu kıvrılabilir ekranlı aygıt, geleceğin akıllı telefonlarının ulaşacağı hudutları göstermek açısından yeni bir bakış sundu. Aktiflikte daha sonra iştirakçilere Reah Keem tanıtıldı. Sanal bir bestekar ve DJ olan Reah, derin öğrenme teknolojisi ile çok daha insanlaştırıldı. Reah kendisine ayrılan vakti, otel odaları ve restoranlar üzere çok fazla insan trafiğinin olduğu alanları temizlemek için ultraviyole C (UV-C) ışığı yararlı hale getiren LG CLOi robotunu tanıtmak için kullandı. 

LG’nin sanal fuarı dört farklı alana ayrılıyor: Life is ON TV, Sanal Tecrübe,  LG SIGNATURE – Vegas ve Life’s Good Stüdyo. Life is On TV CES 2021’den 24 saat canlı yayın yaparak LG eserleri ile ilgili en son haberleri ve eğlenceli ömür biçimi programlarını da izleyicilere ulaştırıyor. Sanal Tecrübe dört farklı eser alanından interaktif bir ziyaret sunuyor. LG SIGNATURE – Vegas, Las Vegas’ın harikalarının LG SIGNATURE’ın sanat yapıtlarından ilham alarak tasarlanan aygıtları ile hayran bırakan birleşimini sunuyor. Life’s Good Stüdyo’yu ziyaret edenler ise müzik dünyasının yeni yıldızı olacak birtakım sanatkarlarla birlikte gerçekleştirilen eğlenceli çalışmaları izleme fırsatına sahip oluyor. 

Sanal Deneyim’in TV ve Ses Sistemleri Alanı, ziyaretçilerini esnek OLED ekranlardan oluşturulan duvarda sunduğu etkileyici manzaralar ve rakipsiz fotoğraf kalitesine sahip OLED Fall ile karşılıyor. Burada ziyaretçiler genişletilmiş gerçeklik (XR) ve artırılmış gerçeklik (AR) teknolojisinden faydalanan özel ve interaktif bir sunumla LG OLED’in tüm güçlü tarafları (keskin, süratli, sorunsuz ve ince) hakkında bilgi sahibi oluyorlar. Teknoloji fenomeni Linus Sebastian’ın üç boyutlu bir avatarı da rehber olarak kullanılarak birinci defa büsbütün sanal olarak gerçekleştirilen CES’teki LG standına insan dokunuşunu gerçekleştiriyor. 

Konut Sineması Alanı, LG’nin Siyah Kaplama teknolojisi ile çok daha koyu siyahlar ve gelişmiş kontrast ve renk mutlaklığı sağlayan 163 inç’lik dev ekranlı Micro LED yönlendirme tabelası LG MAGNIT’e mesken sahipliği yapıyor. Ziyaretçiler, kendilerini büsbütün gerçekçi genişletilmiş gerçeklik (XR) ile seyredecekleri canlı içeriğe kaptırarak Micro LED’in avantajlarının keyfini çıkartabiliyorlar. 

Konut Eşyaları Alanı, teknoloji sayesinde bir konutun nasıl daha yaşanabilir ve hijyenik olacağını gösteriyor. Ziyaretçiler, LG’nin yeniliklerinin mutfağı, oturma odasını ve çamaşır odasını nasıl geliştirdiğini deneyimleyebiliyorlar. 

LG Profesyonel Eserler, BT Alanı ile gelişmiş tüketici eserlerini ziyaretçilerin beğenisine sunuyor. Bu alanda verimliliği artıran ferdî aygıtlar denenebilirken home office ve oyun odası dahil olmak üzere dört sanal ortamda bilgilendirici ve etkileyici bir içerik sunuluyor. 

Son olarak Taşınabilir Alan, dönebilen çift ekranlı LG WING akıllı telefonu da içeren LG’nin en son taşınabilir yenilikleri hakkında ayrıntılı bilgi veriyor. Sanal olarak kullanılabilecek aygıtın Gimbal Hareket Kamerası ve İkili Kayıt üzere özellikleri çok farklı bir halde ziyaretçiler tarafından deneyimlenebiliyor.

LG’nin teknoloji olağanüstüsü sanal fuarını gezmek için LG’nin CES 2021 sanal fuar standını bilgisayarınız ya da taşınabilir aygıtınız üzerinden ziyaret edebilirsiniz.