LG Display, Şeffaf OLED Panellerini CES 2021’de Sergileyecek

LG Display üreticisinin sunduğu bu ekranlar, çeşitli ticari alanlarda da gereksinimi ortaya çıkaran yeni bir OLED panel çeşidi. Ekran üreticisine nazaran, yeni OLED paneller yüzde 40 şeffaflık oranına sahip. Bu, TheElec raporuna göre LCD panellerde görülen yüzde 10’luk şeffaflık oranından çok daha yüksek bir durumda.

Güney Koreli teknoloji devi, yeni ekran teknolojisini CES 2021 fuarında üç stant alanında sergileyeceğini ve panellerin farklı senaryolardaki tesirlerini ortaya çıkaracağını belirtti. Buna akıllı bir mesken eseri, metro trenlerinin pencereleri ve hatta restoranlardaki kullanım senaryolarını dahil etti. Şirket daha evvel çok çeşitli eserlerinde, bilhassa de ulaşım ve araba sanayisine hayli ilgi göstermişti.

Şeffaf OLED paneller, konut kullanımında meskenin rastgele bir noktasına çarçabuk götürülebilecek. Metro senaryosunda ise şeffaf OLED paneller, trendeki klâsik camların yerini alacağa benziyor. Bu paneller daha sonra kullanıcılara yaklaşan duraklar yahut seyahat müddeti üzere bilgileri gösterebilecek ve birebir vakitte dış dünyanın bir görünümünü sunabilecek.


Şeffaf OLED Panel

Üçüncü ve hedeflenen son kullanım alanı ise restoranlar. Bu bölgede müşteriler ile aşçılar ortasında direkt irtibat aracı olarak kullanılan şeffaf paneller, yemekleri hazırlayan şeflerin de menüyü görmesine imkan tanıyor. Tıpkı vakitte pandemi periyodunda virüsü dağıtmayı engelleyen bariyer misyonu de görecek.


Şeffaf OLED Panel

LG Display, bu çevrimiçi stantların herkese açık ve erişilebilir olacağını belirtti. CES 2021, 11 Ocak 2021 Pazartesi yapılacak ve 14 Ocak 2021 Perşembe günü sona erecek. Alışılmış bu fuar, tüm dünyayı etkileyen Coronavirus pandemisinin gölgesinde dijital olarak gerçekleştirilecek.