LG, sızdırılan katlanabilir telefon ile gündemde

Velvet ve Wing modellerini tanıtan şirket, akıllı telefon piyasasında tekrar kelam sahibi olabilmek için çalışmalarına devam ediyor. LG tarafından geliştirilen katlanabilir telefon modelinin patent görselleri sızdırıldı.

LG, yakın vakitte katlanabilir telefon ile karşımıza çıkabilir

Uzun müddettir akıllı telefon piyasasına tekrar giriş yapmak isteyen LG, kullanıcılara yenilikçi teknolojiler sunuyor. Velvet modelinde yer alan Snapdragon 845 işlemci nedeniyle tenkitlere maruz kalan firma,  yeni bir katlanabilir aygıt ile gündeme geldi.

Dizüstü bilgisayarlarda bulunan menteşe dizaynlarını andıran model, söylentilere nazaran gücünü Snapdragon 875 modelinden alacak. Üçlü kamera dizilimi ile gelmesi beklenen aygıtın Android 11 ile karşımıza çıkacağı argümanlar ortasında yer alıyor. 180 derece döndürülebilen ekran sayesinde art kamera, özçekim için de kullanılacak.

Menteşe tasarımı sebebiyle katlanabilir telefonun rakiplerine nazaran daha kalın olacağı düşünülüyor. 2021 yılının sonlarına gerçek tanıtılacağı kestirim edilen modelin batarya ve ekran bilgileri şimdi bilinmiyor. Şirketin Huawei ve Samsung üzere şirketler ile rekabeti artırabilmek için düşük fiyat siyasetiyle kullanıcıların karşısına çıkacağı belirtiliyor.

FIRSAT ESERLERİ