LG Velvet 2 ile bizi neler bekliyor?

Akıllı telefon piyasasında tekrar kendini göstermek isteyen şirket, 2020’de Velvet ve Wing modelleriyle kullanıcıların karşısına çıktı. Kullanıcıların yorumlarını dikkate alan LG, Velvet 2 için çalışmalara başladı. Yeni modelin özellikleri muhakkak olmaya başladı.

LG Velvet 2 özellikleri aşikâr olmaya başladı

Gücünü Qualcomm Snapdragon 765G işlemciden alan LG Velvet, performans konusunda rakiplerinin gerisinde kaldı. Bu sebepten ötürü şirketin bir sonraki model için yüzde 15 performans artışıyla karşımıza çıkan Snapdragon 768G işlemci kullanması bekleniyor.

Sadece 7.9 mm olan kalınlığa sahip olması nedeniyle birçok kişi tarafından beğenilen LG Velvet, ne yazık ki yüksek tazeleme oranına sahip değil. Şirket, yeni model ile birlikte 90 Hz yahut 120 Hz tazeleme oranına sahip ekran ile karşımıza çıkacak.

18W süratli şarj dayanağı kimi kullanıcılar için kâfi değil. Bu sebepten ötürü LG Velvet 2 modelinin 30W yahut üstü süratli şarj telnolojisini destekleyeceği söylentiler ortasında yer alıyor.

Kamera performansı olarak beklentinin altında kalan LG modelleri şirketin tenkide maruz kalmasına sebep oldu. LG Velvet, küçük sensör boyutu nedeniyle düşük ışık performansı konusunda beklentileri karşılayamıyordu. Şirketin LG Velvet 2 ile birlikte daha büyük sensör boyutlarına sahip kamera dizilimi kullanması bekleniyor.

Ayrıyeten yeni modelin LG Velvet ile birebir fiyat etiketine sahip olacağı söyleniyor. Güzel bir kullanım tecrübesi ile karşımıza çıkacağı düşünülen LG Velvet 2, 600 dolar olacak.

FIRSAT ESERLERİ