LG, yuvarlanabilir ekranlı telefonu görücüye çıkardı

Katlanabilir ekranlardan sonra LG, yuvarlanabilir ekranlı telefon ile kendisinden kelam ettirdi. Kulağa değişik gelen ekran tasarımı CES 2021’de kendisini gösterdi ve gerçek olduğu doğrulandı. Değişken boyuta sahip olarak küçülebilen ve büyüyebilen ekrana sahip olan model, 2021 içinde kullanıcılarla buluşacak. LG, kullanıcıları şaşırtacak eseri için “benzersiz yine boyutlandırılabilir ekran” sloganını paylaştı.

LG sözcüsü model hakkında yaptığı duyuruda, ekran teknolojileri hakkında ortaya çıkan tez ve söylentiler nedeniyle modelin, firma idaresi tarafından tanıtılmak istendiğini belirtti. Modelin CES 2021’de tanıtıldığı için de bu yıl içinde kullanıcılarla buluşabileceğini aktardı.

LG yuvarlanabilir ekranlı telefon CES 2021’de

CES 2021‘de dikkat çeken firmalardan biri olan LG’nin, Çinli ekran tedarikçisi BOE ile çalışmalara devam ettiği aktarıldı. Bu ortak çalışmayla da yeni jenerasyon ekran dizaynına sahip akıllı telefonların piyasaya sunulacağı belirtildi. Bunun da en büyük örneği olarak fuarda kendisini gösteren model ortaya çıktı.

LG tarafından, yuvarlanabilir ekranlı telefon projesi için özel çalışma yapıldığı belirtildi. Deneme çalışmalarına başlayan firmanın, birinci olarak dönebilen ekranlı LG Wing isimli modeli piyasaya sunduğu aktarıldı. Bu modelin devamında da ekranı büyüyüp küçülen modelin bulunduğu belirtildi.

https://shiftdelete.net/wp-content/uploads/2021/01/lg-yuvarlanabilir-ekranli-telefon-gorucuye-cikardi.mp4

Modelin öbür özelliklerine dair bilgi şimdi duyurulmadı. 2021 yılı içinde kullanıcılarla buluşacağı aktarılan modelle birlikte yeni bir yarışın başlayabileceği belirtildi. Zira telefon üreticileri sıradan ekranlı modeller yerine kullanıcıları şaşırtmayı amaçlayan ekranlara ehemmiyet vermiş durumda.

FIRSAT ESERLERİ