LinkedIn için gelecek olan Twitter özelliği

İş arayanların ve iş verenlerin ortak platformu ve çevrim içi tecrübe geçmişi üzere pek çok işlevi bulunan Linkedln, kullanıcıları için yeni özellikler getiriyor. Linkedln yorumları denetim etme özelliği ile kullanıcılarına yeni bir denetim alanı sunuyor.

Daha evvel platformun gayesi dışında kullanıldığı gerekçesiyle daha resmi konuşmaları teşvik edeceğini sizlere aktarmıştık. Artık ise platform, Twitter’ın bir mühlet evvel getirdiği özelliği bünyesine ekliyor.

Linkedln yorumları denetim etme özelliği Twitter’dakine benziyor

Kullanıcıların beğenisine sunulmak hedefiyle geliştirilen özellik temelde paylaşılan gönderilere ‘kimin yorum yapıp yapamayacağını’ seçme özgürlüğü tanıyor. Tanınan iş platformu yıllar içinde hem Instagram’ın hem de Twitter’ın birtakım özelliklerini kazanmaya başlamıştı. Milyonlarca bireye seslenen toplumsal medya ağlarının sevilen özelliklerini bünyesine ekleyen Linkedln bu noktada atmış olduğu adımla hiç de şaşırtmıyor.

Linkedln temelde her kullanıcıya paylaştıkları gönderiler üzerinde istedikleri üzere etkileşimlerini yönetebilecekleri bir alan sunmak istiyor. Kimi kullanıcılar yaptıkları paylaşımlarda sırf belli bir kitleyi hedefliyor olabilir ve bu kitle dışındakilerin yorum yapmamasını engellemek isteyebilir.

Gönderilere yorum yapma kısmında üç seçenek bulunuyor. Burada ise karşınıza herkes yorum yapabilir, yalnızca kontaklar yorum yapabilir ve hiç kimse yorum yapamaz üzere seçenekler bulunuyor.

Bu yeni özelliğe ek olarak gelen  paylaşılan gönderinin kimler tarafından görüleceği seçilebiliyor. Bunlar ortasında sadece ilişkiler, açtığınız bir küme varsa yalnızca küme üyelerinin görmesi yahut bir aktiflik üzerine gönderi atmışsanız aktifliğe katılacak şahısların görmesi üzere gönderileri kısıtlayabiliyorsunuz.

Linkedln, yeni denetimler ve özellikler getirmeye ilerleyen günlerde devam edecek, fakat kullanıcılar tarafından nasıl reaksiyonlar ile karşılaşacak? Göreceğiz.

FIRSAT ESERLERİ