LoL’ün 11.2 Yamasıyla Gelebilecek Yenilikler Açıklandı

2009 yılından beri hayatımızın içinde olan MOBA oyunu League of Legends, yayınlanmasının üzerinden yıllar geçmiş olmasına karşın popülaritesinden hiçbir şey kaybetmedi. Bu durumun farkında olan geliştirici grup de oyuncu kaybetmemek için elinden geleni arkasına koymuyor ve oyunu daima olarak yeni tutmaya çalışıyor. Oyunla ilgili kimi dikkat cazip açıklamalarda bulunan Riot Games çalışanlarından Mart Yetter ise yeni güncellemeyle oyuna neler eklenebileceğini ortaya koyuyor.

League of Legends için hazırlanan son güncelleme, çok kısa bir müddet evvel 11.1 koduyla yayınlandı. Bu güncellemeyle birlikte oyuna birtakım yenilikler geldi. Yetter tarafından yapılan açıklamalar ise oyunun 11.2 kodlu güncellemesinde neler olabileceğini gözler önüne seriyor. Şayet sıkı bir LoL oyuncusuysanız ve 11.1 güncellemesi sizi mutlu etmediyse, bu haberimizle birlikte 11.2 güncellemesi için heyecanlanmaya başlayabilirsiniz.

League of Legends’ın 11.2 güncellemesinde getirilmek istenen yenilikler şöyle

Yetter tarafından yapılan açıklamalara nazaran Riot Games, LoL’ün 11.2 kodlu güncellemesinde “Günateşi Pelerini” isimli tank itemini tekrar düzenleyecek. Pek çok oyuncu için favorilerden olan bu iteme yapılacak değişikliklerle, oyundaki öbür eşyaların da alınabilir olması sağlanacak. Ayrıyeten Canbiçen olarak bilinen item de tekrar gözden geçirilecek ve oyuncular için daha âlâ bir tecrübe sunulmuş olacak.

Riot Games çalışanı, 11.2 kodlu güncellemeyle ilgili olarak yaptığı açıklamalarda, birtakım şampiyonlar için düzgünleştirme suratının sonlandırılacağını ve dönem öncesinde performans göstermeyen şampiyonların tekrar gözden geçirileceğini söylüyor. Bilhassa de karakter güzelleştirmesinin sonlandırılacak olması, pek çok oyuncuyu şad edecek üzere görünüyor. Bunun nedeni ise Olaf ve Aatrox üzere birtakım karakterlerin güzelleşme suratlarının çok yüksek olmasıydı. Uygun bir oyuncu, bu avantajı kullanarak grubunu taşıyabiliyordu. İşte 11.2 kodlu güncelleme ile bu durum ortadan kalkacak üzere görünüyor. Yetter, 11.2 güncellemesi için tüm bunların planlandığını lakin bahsedilen şeylerin kaçının yetişebileceğinden emin olmadığını tabir ediyor. Yani şu ana kadar bahsettiğimiz bu yeniliklerin tümü, 11.2 güncellemesiyle gelmeyebilir.