Mercedes uygun fiyatlı elektrikli arabasını tanıttı

Mercedes-Benz, 2021 modeli EQA modelini tanıttı. Alman araba üreticisinin en uygun fiyatlı elektrikli modeli olan araba, markanın bugüne kadar ki en küçük MESKEN‘si olarak öne çıkıyor.

Mercedes, EQ model serisinin giriş düzeyi olan EQA’yı tanıttı

Mercedes’in GLA’ya benzerlik gösteren yeni arabası EQA’da, 190 PS ve 375 Nm torka sahip elektrik motoru yer alıyor. Ayrıyeten yeni EQA, 66.5 kWh lityum iyon pil ile besleniyor.

Mercedes-Benz, EQA 250’nin WLTP test döngüsünü şimdi tamamlamadı. Bu yüzden yeni EV’nin iddiası olarak tam şarjla 426 km sürüş menzili bulunduğu söz ediliyor.

Mercedes’in yeni kompakt elektrikli crossover‘u EQA 250, önden ve dört çekiş olmak üzere farklı varyantlarda sunulacak.

Mercedes EQA beklendiği üzere siyah panelli “ızgaraya” sahip. Yeni elektrikli model, yenilenen tam LED farlara ve LED şerit ile birleştirilen art farlara sahip.

Yeni EQA, yeni LED art farları ve tamponu ile GLA ile tıpkı gövdeyi paylaşıyor. Yeni MESKEN tıpkı vakitte başka EQ eser gamında olduğu üzere etrafa dağılmış birçok mavi detaya ve hafif alaşımlı jant dizaynına sahip.

Yeni elektrikli arabanın iç dizaynına baktığımızda ise ICE dayanaklı kardeşiyle birebir göster tablosu sistemini paylaşıyor. Lakin yeni EQA‘da farklı olarak trim öğeleri ve ışık efektleri yer alıyor.

İsteğe bağlı olarak iki tane 10.25 inç ekranı bulunan EQA, temel olarak 7 inç boyutlarında ekran ile geliyor. Ek olarak yolcunun önündeki alan, fiber optik yardımıyla geriden aydınlatılan “spiral görünümlü”  süslemeye sahip.

Gelişmiş bilgi-eğlence sistemi ve daha fazlasına sahip olan Yeni Mercedes EQA, standart olarak 11 kW dahili şarj aygıtıyla birlikte geliyor. Ayrıyeten Yeni EQA‘nın 30 dakikalık şarjda yüzde 10 ila 80 ortasında şarj edilebildiği belirtiliyor.

FIRSAT ESERLERİ