Microsoft Surface Pro 7 Plus Tanıtıldı

Microsoft tarafından Surface Pro 7’nin iş ve eğitim odaklı versiyonu olan Surface Pro 7 Plus duyuruldu. Geçtiğimiz yılın Surface Pro X modeli ile misal olan eser donanımsal yükseltmelere sahip.

Surface Pro 7 Plus Özellikleri

Surface Pro 7 Plus gücünü 11. jenerasyon Intel Tiger Lake işlemcilerden alıyor. Bu işlemciler ise Core i3-1115G4, Core i5-1135G7 ve Core i7-1165G7. İş odaklı olsa da eserde vPro seçeneklerinin ise bulunmadığını belirtelim. Tiger Lake işlemciler Intel Iris Xe grafikler ile geliyor. Bu manada önemli GPU dayanağı sağlanıyor.

Sunulan 4G LTE özelliği ise 5. jenerasyon modelden bu yana Pro’larda görülmüyordu. Qualcomm Snapdragon X20 4G LTE modem ise yalnızca Core i5 konfigürasyonunda mevcut. Bunun nedeni Microsoft’un Core i5 modelini fansız yapması ve modemi fanın olacağı yere koymasıydı. Burada da misal bir durumun olduğunu varsayım ediyoruz.

Microsoft ayrıyeten tabletine daha evvel Surface Pro X ve Surface Laptop 3‘e özel olan çıkarılabilir depolama alanı da ekliyor. Böylelikle Microsoft’un SSD yükseltmeleri için kıymetli fiyatlarını ödemek yerine kullanıcılar kendi değişimlerini yapabilecek.

Surface Pro 7 Plus modelleri 899 dolardan başlarken yahut 4G LTE modelleri 1.149 dolardan başlıyor. Ek olarak, 32 GB’a kadar LPDDR4x RAM ve 1 TB’a kadar SSD seçenekleri mevcut.