Microsoft Teams, Yenilikleriyle Efektif Bir Kullanım Sunacak

COVID-19 pandemisinin getirdiği karantina süreci iş hayatını da olumsuz etkiledi. Bilhassa toplantılar ve konferansların konutlarda gerçekleştiği bu periyotta, yazılım şirketleri kullanıcılara en yeterli tecrübesi sunmayı hedefliyor. Toplantılar esnasında iştirakçilerin sunumda birebir etkileşim halinde olmasını amaçlayan yeni özelliğin de yakında güncelleme ile sunulacağını belirtelim.

Microsoft’tan yapılan bir açıklamaya nazaran, Mart 2021’de Teams’e eklenmesi planlanan “Dinamik görünüm” isimli yeni özellik sayesinde Microsoft Teams bünyesindeki toplantılarınız daha da güzel hale getirilecek. Geçen yıl Temmuz ayında getirilen Together modu ile epeyce sevilen bu yazılım, dinamik görünüm özelliği ile birlikte kullanıcıların göz bebeği olabilir. Yapay zeka takviyeli Together modu, bildiğiniz üzere toplantıdaki iştirakçileri yan yana sandalyelere oturuyormuş üzere konumlandırıp gerçekçiliği üst seviyeye çıkarmaya yardımcı oluyordu.


“Together” Özelliği

Microsoft Teams yazılımına yeni gelmesi planlanan “Dinamik Görünüm” özelliğinin maksadı ise kullanıcıların içeriklerini iştirakçilerle kolay kolay paylaşmasına imkan tanımak ve daha fazla denetim özgürlüğü sağlamak. Dinamik görünüm, bir toplantıdaki paylaşılan içerik ile başka iştirakçileri birebir anda görmenize yardımcı oluyor. Toplantı ekranınız, hem paylaşılan içeriğe hem de görüntü iştirakçilerine odaklanacak halde otomatik olarak optimize edilir. Böylelikle yönettiğiniz toplantıda fikirlerinizi kolaylıkla sunabilir ve iştirakçilerle daha rahat etkileşim kurabilirsiniz. Burada da yapay zeka kendini gösteriyor.


Dinamik Görünüm Özelliği

Microsoft Teams arayüzüne ayrıyeten paylaşılan içeriği küme halinde sunmak gerektiğinde muhakkak şahısları yan yana göstermek için yeni denetimler de eklenmiş. Bu özellik, projenizi grubunuzla birlikte sunmanız gerektiğinde hayli faydalı bir fonksiyon üzere görünüyor. Bu yeniliklerin yanında yazılımın teknik tarafında birtakım iyileştirmeler ve yavaş internet ilişkisine sahip şahıslar için de düşük bilgi modu da eklenecek.

Büyük yenilikleri içeren bu güncellemenin ne vakit geleceği konusunda bir netlik yok ama ilerleyen haftalarda yayınlanması bekleniyor.