Microsoft, Xbox Live Gold Fiyat Artışını Geri Çekti

Microsoft, Xbox konsolları için sunduğu Xbox Live Gold servisinde fiyat artışına gideceğini duyurmuştu. Şirket, Xbox Live Gold’daki yeni fiyatlandırmasını aylık 11 dolar, üç aylık 30 dolar, 6 aylık 60 dolar olarak duyurmuştu.

Lakin şirketin yaptığı fiyat artışını geri çektiğini duyurması çok da uzun sürmedi. Xbox’ın resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, oyunculardan gelen reaksiyonları duyduklarını ve fiyat artışını geri çektikleri duyuruldu. Servisin Türkiye’deki fiyatlandırmasında da rastgele bir değişiklik yapılmış değil. Ülkemizde Xbox Live Gold’un aylık fiyatlandırması 29,99 TL, üç aylık fiyatlandırması 74,99 TL olarak duruyor.

Xbox Live Gold’a gelen artırımlar geri çekildi

Xbox’ın resmi internet sitesi üzerinden yayınlanan blog yazısında, arkadaşlarla birlikte oyun oynamanın oyunculuğun kıymetli bir modülü olduğu belirtildi. Ayrıyeten yapılan fiyat artışı konusunda oyuncuların beklentilerini karşılamakta başarısız olduklarını belirten Xbox, sonuç olarak Live Gold’a gelen fiyat artışını geri çektiklerini açıkladı.

Buna ek olarak bu blog yazısında bir duyuru daha gerçekleştirildi. Oynaması fiyatsız oyunlarda Xbox Live Gold aboneliğinin artık gerekmediği de yapılan bu açıklamayla birlikte resmen duyurulmuş oldu.

Xbox Live Gold, Ocak 2021’de Little Nightmares, Dead Rising, The King of Fighters XIII ve Breakdown’u fiyatsız olarak vermişti. Bu oyunlardan Little Nightmares ve Breakdown, 31 Ocak’a kadar, Dead Rising ise 15 Şubat’a kadar fiyatsız olarak indirilebilir durumda. Xbox Live Gold’un şubat ayında vereceği fiyatsız oyunları ise buradaki haberimizden öğrenebilirsiniz.