Microsoft’un Şimdi Duyurmadığı Xbox Özel Oyunları Bulunuyor

Microsoft, Xbox Wire’da dün yayınladığı bir blog yazısında, 2021 yılında Xbox’a gelecek özel oyunlarını duyurdu. Bu oyunlara ortasında The Medium, Halo Infinite, Scorn, Lake, The Last Stop üzere oyunlar bulunuyordu. Ayrıyeten açıklanan listede Game Pass‘e eklenecek olan birkaç oyundan da bahsedildi.

Şirket, yayınladığı bu blog yazısında bu yıl içerisinde çıkacak olan 30’dan fazla oyundan bahsetti. Lakin görünüşe nazaran bu kadar oyuna karşın hala şimdi duyurulmamış oyunlar da bulunuyor.

Microsoft’un duyurmadığı Xbox özel oyunları bulunuyor

Üstte da söylediğimiz üzere Microsoft; Xbox Series X, Series S ve Xbox One konsollarına gelecek 30’dan fazla oyundan bahsetti lakin hala duyurmadığı oyunlar da bulunuyor ki bu argümanın sahibi de EA DICE grubundan bir geliştirici.

Battlefield serisine odaklanan EA DICE grubundan bir geliştirici olan Angel Kavavoz, ResetEra forumunda açılan bir başlıkta Şimdi duyurulmamış birkaç şey bulunuyor dedi. Geliştirici, şimdi duyurulmamış bu oyunlarla ilgili rastgele ekstra bir bilgi paylaşmasa da 2021’in Xbox kullanıcıları açısından hayli varlıklı geçeceğini söylemek şimdiden mümkün.

Şirketin yayınladığı blog yazısında Xbox Game Pass kütüphanesine de eklenecek oyunlardan bahsedilmişti. Listede Game Pass’e ekleneceği bahsedilen birinci oyun Psychonuts 2 oldu. Double Fine Productions tarafından geliştirilen oyunun çıkış tarihi kesin olarak muhakkak olmasa da bu sene geleceği ve Game Pass’e ekleneceği muhakkak oldu.

Game Pass kütüphanesine ekleneceğinden bahsedilen öteki oyunlar ünlü Yakuza serisine ilişkin. İçerisinde Yakuza 3, Yakuza 4 ve Yakuza 5’in yer aldığı The Yakuza Remastered Collection, 28 Ocak’ta Game Pass’e eklenecek. Yakuza 6: The Song of Life ise 25 Mart tarihinde Game Pass’e eklenecek.