Monster Gaming Lab’ta Yeni Devir Müracaatları Başladı

Monster Notebook bünyesinde geçtiğimiz Eylül ayında kurulan Monster Gaming Lab’ın birinci periyot programı tamamlandı. Sekiz hafta süren kuluçka programının akabinde oyunlarını tamamlayan teşebbüsler, geliştirdikleri oyunları pazara tanıtmaya hazır. Monster Gaming Lab’ın ikinci devri için 15 gün sürecek davet devri ise 7 Ocak itibariyle başladı.

22 Ocak’ta sona erecek müracaat periyodunun akabinde başvurusu kabul edilen teşebbüsler, ay sürecek programa katılmak üzere heyet sunumlarına davet edilecek. Heyet değerlendirmesinde birinci sıralamaya giren beş ekip ise programa kabul edilerek ekosistemin önde gelen isimlerinden mentorlük ve oyun profesyonellerinden eğitim alacak. Teşebbüslerin gereksinimleri doğrultusunda yazılım ve donanım ekipmanlarıyla destekleneceği program sürecinde gruplar geliştirdikleri oyunları her hafta test etme fırsatı bulacak.

Monster Gaming Lab programında başarılı olup mutabakatlı yayıncıların satın alma kararı verdiği stüdyolara ise 100.000 dolar muvaffakiyet primi verilecek.

Sekiz haftada 40 oyun geliştirildi

Birinci cinste yaklaşık 250 kadro başvurusu ortasından heyet değerlendirmesini muvaffakiyetle geçen Friends Together, Crewars, Splash Games, Movel Games ve Quarter Pixels takımları sekiz haftalık sürecin sonunda toplamda 40 oyun geliştirdi.

Ekosistemin deneyimli isimlerinden birebir mentorlük ve eğitim alan teşebbüslere ayrıyeten yazılım ve donanım dayanağı, ofis takviyesi, bulut teknolojisi takviyesi, yayın ve test dayanağı ve maaş takviyesi sunuldu.

Birinci çeşidin tamamlanmasına ait değerlendirmede bulunan Monster Notebook Oyun Projeleri Yöneticisi Kayra Keri Küpçü, “Monster Notebook olarak oyun fikirlerinin ortaya çıktığı, geliştirildiği ve oyun dünyasıyla paylaşıldığı bir ortam oluşturmak maksadıyla hayata geçirdiğimiz Monster Gaming Lab’ta birinci çeşidi tamamladık. Heyecan verici projelerin üretildiği program boyunca gruplar en çok muhtaçlık duydukları alanlara özel olarak programlanmış ağır bir eğitim sürecini tamamladı. Girişimcilere yönelik birey ve takım tanıma atölyelerinin de gerçekleştirildiği program mühletince takımların oyunlarını geliştirmek için muhtaçlık duydukları her hususta dayanak sağlandı. Birinci devrin sonunda toplamda 40 oyun geliştirildi.

Tüm takımları ve bu derece ağır bir programın en yüksek randımanla yönetilmesini sağlayan Monster Gaming Lab koordinatörlerini kutlarım. Ayrıyeten, sekiz hafta boyunca çok kıymetli tecrübelerini ve uzmanlıklarını girişimcilerle paylaşan mentorlerin ve eğitimcilerin katkıları çok manalıydı, her birbirine tek tek teşekkürlerimizi sunarız. Birinci periyodunu muvaffakiyetle tamamlayan teşebbüslerle 4 ay sürecek ikinci devirde de beraberiz. Takımlar bulut, yazılım, donanım, çalışma alanı, maaş, eğitim ve mentorlük üzere tüm dayanaklardan yararlanmaya devam edecekler. Gereksinimler farklılaştıkça, alacakları eğitimlerin içeriği de bir üst düzeye çıkacak. Tüm bunların dışında takımlara şahane bir fırsat daha sunuyoruz. Monster Gaming Lab programında başarılı olup mutabakatlı yayıncılarımızın satın alma kararı verdiği stüdyolara 100.000 dolar muvaffakiyet primi verilecek” dedi.