Motorola Edge S’in yakında çıkacağı katılaştı

Motorola’nın tanıtımı yaklaşmakta olan amiral gemisi, geçtiğimiz günlerde sızıntıları ile gündeme girmeyi başardı. Motorola’nın resmi Weibo sayfasında paylaşılan tanıtım afişi, akıllı telefonun Motorola Edge S olarak piyasaya geleceğini doğruladı.

Motorola Edge S Snapdragon 800 serisi ile gelecek

Aygıt, geçen yıl kullanıcıların beğenisine sunulan Motorola Edge’in bir üst modeli olacak. Paylaşım, aygıt ile ilgili rastgele bir ayrıntıyı açıklamıyor fakat Weibo’da sızdırılan bilgilere nazaran, daha evvel akıllı telefonun Snapdragon 888 yahut 865 yerine Qualcomm Snapdragon 800 serisi taşınabilir işlemci tarafından güç vereceği ileri sürüldü.

Motorola Edge S, bir müddettir sızıntılarda Motorola Nio (XT2125) olarak isimlendirildi. Snapdragon 800 serisi taşınabilir işlemci özelliğine sahip, tanıtımı yaklaşan Moto G aygıtının tekrar markalanmış bir versiyonu da olabilir. FHD+ çözünürlükte 6.7 inç 105Hz ekran yenileme suratına sahip ekranla gelmesi bekleniyor.

Kamera tarafına bakacak olursak akıllı telefonda en az 64MP’lik bir sensör yer alması bekleniyor. Kullanıcıların karşısına büyük ihtimalle Android 11 ile çıkacak. Son olarak akıllı telefonun dahili depolamasına baktığımızda 256 GB olarak belirtilmiş.

FIRSAT ESERLERİ