MSI Oyuncular İçin 7.000 MB/s SSD Üretecek

MSI, CES 2021 aktifliği sırasında SSD işine gireceklerini resmen duyurdu. Kelam konusu PCIe 4.0 NVMe şoförlerin 7.000 MB/s okuma ve 6.900 MB/s yazma suratlarına erişebileceği söz ediliyor. Şu an için yalnızca MSI SSD olarak anılan şoförlerin 4 TB’a kadar kapasite seçenekleri sunacağı da bilgiler ortasında.

Şoförler hakkında TLC flaş bellek kullandıkları ve bir soğutucu ile geldiklerinin dışında pek fazla detay yok. MSI, şoförlerin serin çalışmasına yardımcı olmak için hem MSI ejderha rozetine hem de bol ölçüde metal yüzgeçlere sahip iki tasarım göstermiş durumda. Rastgele bir RGB aydınlatması ise görünmüyor lakin bunun değişme ihtimali olabilir.

MSI’ın flaş bellek ve denetleyici için kimi kullandığı da bilinmiyor lakin vadedilen performans göz önünde bulundurulduğunda varsayımlar Phison E18 denetleyiciyi akıllara getiriyor. Ek olarak bahsedilen performans CES’te de duyurulan Kingston Ghost Tree SSD ile birebir.

MSI’ın oyuncular için sunacağı bu şoförlerin hakikaten süratli ve uygun fiyatlı olmasının kilit değerde olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

MSI tarafından CES 2021’de çeşitli dizüstü bilgisayar ve ekran kartları duyurulduğunu da hatırlatalım.