MSI, RTX 30 Sea Hawk modellerini görücüye çıkardı

MSI, sıvı soğutmalı RTX 30 Sea Hawk modellerini piyasaya sundu. Daha evvelden de sıvı soğutma özelliğine sahip ekran kartlarını kullanıcılara sunan MSI, direkt olarak sıvı soğutmalı olan yeni modellerini tanıttı. Üretilen modellerin NVIDIA GeForce RTX 3080 ve RTX 3090 olduğu belirtildi.

Bilgisayar meraklılarının dikkatini çeken sıvı soğutmalı donanımlar, daha düşük sıcaklıkta yüksek performans bekleyen kullanıcılar tarafından kullanılıyor. Performanslarıyla kullanıcıların ve bilhassa oyuncuların merakını çeken modellerin sıvı soğutmalı olarak nasıl satış sayısı elde edeceği de merak ediliyor.

MSI RTX 30 Sea Hawk kullanıcıların beğenisine sunuldu

AIO Sıvı Soğutma özelliğiyle gelen ekran kartları harici bir fana soğutmasına da sahip olarak kullanıcıların karşısına çıkacak. Modele ilişkin görseller incelendiğinde model üzerinde bir fan ve ayrıyeten ikili bir fan görülüyor. Bu farklı kurulumdaki fanın bilgisayar kasasına monte edilmesi gerekiyor.

MSI RTX 30 Sea Hawk serisi özelliklerine bakıldığında alüminyum radyatör kendisini gösteriyor. Bununla birlikte modellerin süreç ünitesi ve VRAM’leri soğutmak için mikro kanatlı ve bakır tabanla donatılan pompaya sahip olduğu aktarılıyor. Ayrıyeten VRAM’ler için modellerin kendi üzerinden bulunan özel soğutucu fanın da olduğu aktarılıyor.

Modelleri soğutacak olan sıvının bulunduğu radyatörler için de 2 adet 120 mm fan bulunduğu belirtiliyor. 35 dB olduğu aktarılan fanların daha fazla hava basıncı sağlayan MSI Torx Fan 4.0’a sahip olduğu aktarılıyor.

Modellerin fiyatına ve ne vakit satışa çıkacağına dair bir duyuru şimdi yapılmadı. Lakin modellerin 2021’in birinci çeyreğinin sonlarında satışa olması bekleniyor.

FIRSAT ESERLERİ