Muteber Kaynak: GTA 6’da Bayan Karakter Olacak

Rockstar Games’in üzerinde çalıştığına inanılan, en azından inanmak istediğimiz GTA 6 ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Bilhassa de Call of Duty sızıntılarıyla ses getirmeyi başaran Tom Henderson, GTA 6 ile ilgili dikkat çekecek fakat açıklığa kavuşturamayacağımız bir açıklama yaptı. Henderson tarafından yapılan açıklamalar, oyunun karakterileri ile ilgili.

Henderson’ın Twitter’dan yaptığı açıklamalara nazaran GTA 6’da, oynanabilir bir bayan karakterimiz olacak. Serinin öykü modunda bugüne dek yalnızca erkek karakter kullanan takım, bu defa erkek karakterin yanına bir de bayan karakter ekleyecek. Lakin bu karakterin GTA 5’teki farklı karakterlerde olduğu üzere kıssanın ana ögelerinden mı olacağı yoksa Cyberpunk 2077’de olduğu üzere yalnızca seçim için mi kullanılacağı şu an için bilinmiyor.

GTA 6’da bayan karakter olacağı daha evvel de söylenmişti

GTA 6, görüntü oyun tutkunlarının 2019 yılının ikinci yarısından beri konuştukları bir sorun. Haliyle bugüne kadar onlarca, tahminen de yüzlerce sav ortaya atıldı. Lakin bayan karakter argümanı birinci sefer gündeme gelen bir şey değil. Daha evvel de birkaç sefer gündeme gelen bu sıkıntı, Tom Henderson tarafından yapılan açıklamalarla bir sefer daha gündeme gelmiş oldu.

Rockstar Games, bugüne kadar GTA 6 ile ilgili hiçbir şey söylemedi. Haliyle oyunun ne vakit duyurulacağı, konusunun ne olacağı üzere tüm ayrıntılar, şu an için yalnızca tezlere dayanıyor. Fakat kısa bir müddet evvel hususla ilgili açıklamalarda bulunan eski bir Rockstar Games çalışanı, oyunun hakikaten de geliştirildiğini lakin yakın bir gelecekte piyasaya sürülmeyeceğini söylemişti. Şirket, yapacağı en ufak bir açıklamayla GTA 6’yı bekleyen oyuncuları, yesyeni bir maceranın içine sürükleyebilir…