NASA’dan 2020’nin En Güzel 20 Dünya Fotoğrafı

NASA, Milletlerarası Uzay İstasyonu’nda misyon alan astronotların uzaydan çektikleri dünya görünümlü fotoğrafları, yayınlanmaya devam ediyor. 2020 yılının makul devirlerinde çekilmiş bu fotoğraflar, kimi vakit devasa kentleri gözler önüne sererken, kimi vakit da okyanusları ve çorak yerleri görüntüledi.

Astronotların çektiği binlerce fotoğrafın ortasından finale kalmayı başaran 20 fotoğraf, YouTube üzerinden beşerlerle paylaşıldı. Fotoğrafların ortasında en çok dikkat çeken, hava karanlıkken çekilen Paris’in canlı kent hayatı oldu.

İşte gezegenimizin en hoş fotoğrafları

Milletlerarası Uzay İstasyonu’nda misyon alan astronotlar, her yıl bulunduğumuz gezegenin binlerce fotoğrafını çekiyor. Çekilen bu fotoğraflar, NASA’da bulunan bir topluluk tarafından oylanıyor. Bu yıl, 20 farklı fotoğraf, 2020 yılının en âlâ dünya fotoğrafı olarak seçildi.

Görüntüde en çok göze çarpan fotoğraflardan birisi, Fransa’nın başşehri Paris’in kilometrelerce üstten çekilmiş bir manzarası olarak karşımıza çıkıyor. Fotoğraftan da anlaşıldığı üzere Paris, uzaydan bile çıplak gözle görülebilecek kadar canlı bir kent hayatına sahip. Görüntüde birebir vakitte üzerinde toz bulutu gezinen Kıbrıs’a ve Kuzey Atlantik Okyanus’un masmavi imajlarına de yer verilmiş.