Neil Druckmann, Yapmak İstediği 5 Oyunu Açıkladı

The Last of Us Part 2, 2020 yılının en çok tartışılan ve eleştirilen oyunlarından bir tanesi olsa da yılın en başarılı oyunlarından da bir tanesi olmayı başardı. Oyunun geliştirici stüdyosu Naughty Dog, zati hâlihazırda PlayStation’ın en başarılı ve sevilen oyunlarından The Last of Us ve Uncharted serisini çıkarmış ve rüştünü ispatlamış bir şirket.

Yalnızca Naughty Dog değil, Naughty Dog’un kreatif yöneticisi Neil Durckmann da hem oyunların direktörlüğü hem de müellifliğiyle bu oyun dünyasında kendisini ispatlamış isimlerden bir tanesi. Pekala, Druckmann, kendi geliştirdikleri oyunlar dışında hangi oyunları hayata getirmek isterdi?

Neil Druckmann’ın yapmak istediği oyunlar

(Tweet’i görüntüleyemeyenler tweet’e buradan ulaşabilir.)

Neil Druckamnn, Greg Miller tarafından yöneltilen hangi markaların oyunlarını yapmak isterdin sorusuna 5 oyunla yanıt verdi. Druckmann, oyununu yapmak istediği üretimleri şu formda sıraladı:

  • Punisher
  • Half Life
  • Ghost Rider
  • Hotline Miami
  • Cowboy Bebop

Yanıtlar ortasında Cowboy Bebop üzere sevilen animelerden bir adedinin yer alması, anime hayranlarının da Druckmann’a sorular ve teklifler yöneltmesini sağladı. Bir Twitter kullanıcısı, Hayao Miyazaki’nin sevilen anime sineması Princess Monoke‘nin de olağanüstü olabileceğini söylemesi üzerine Druckmann, KiKi’s Delivery Service’in de bir açık dünya oyununu yapmak istediğini belirtti.

Doğal tüm bu üretimlerin haklarının Sony’nin ve Naugthy Dog’un eline geçmesi ihtimali hayli düşük. Münasebetiyle Naughty Dog’un ve Druckmann’ın elinden bu üretimlerin oyunlarının çıkması ihtimali pek bulunmuyor. Pekala, sizce Naughty Dog ve Druckmann, bu cins üretimlerin altından kalkabilir miydi? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.