Netflix, AirPods Pro ve AirPods Max İçin Uzamsal Ses Dayanağı Sunacak

Apple tarafından AirPods Pro ve AirPods Max kulaklık modelleri uzamsal ses (spatial audio) takviyesi ile birlikte sunulmuştu. Bu özellik, dinamik baş izleme özelliğiyle yerleşik jiroskoplardan ve ivmeölçerlerden yararlanarak başınızın en hafif hareketini bile algılıyor, sesleri aygıtınıza nazaran ayarlıyor. Son haberlere nazaran ise Netflix, AirPods Pro ve AirPods Max için uzamsal ses takviyesi sunmaya hazırlanıyor.

Apple, geçtiğimiz yıl iOS 14 ile çevresel ses dayanağını piyasaya sürdü ve bu ses modu kullanıcılar tarafından epey düzgün karşılandı. Özelliğin yalnızca AirPods Pro ve yakın vakitte duyurulan AirPods Max’te bulunduğunun da bir defa daha altını çizelim.

Netflix dışında öteki platformlar da ses teknolojisi için daha evvel takviye sunmuş durumda. Bunlar ise Apple TV+, Disney+ ve Hulu. Halihazırda Dolby Atmos ses için takviye sunan Netflix’in uzamsal ses takviyesi ile de kullanıcılarını daha şad edeceği açık.

Netflix’in bu özellik için dayanağı ne vakit sunacağı şimdi muhakkak değil. Ek olarak, uzamsal ses dayanağının Ultra HD planına özel olması ihtimali de akıllara geliyor. Bekleyip göreceğiz…