Netflix’in Android uygulaması için gelecek ‘ses desteği’

Milyonlarca faal abonesiyle en tanınan cümbüş hizmetlerinden biri olan Netflix, taşınabilir taraftaki gelişmeler için kollarını sıvıyor. Daha evvel pek çok yenilik ve dayanağı sunduğunu duyurduğumuz Neftlix, artık de Android kullanıcıları için stüdyo kalitesinde ses dayanağı sunuyor.

Neftlix stüdyo kalitesinde ses takviyesi sunmayı hedefliyor

İçerik izleyen milyonlarca kişinin dikkat ettiği ayrıntılardan biri olan ses, Netflix üzere tanınan platformlarda ‘standart’ biçimde sunuluyor.

Pek çok aygıt ile uyumlu çalışan Netflix’in bu siyaseti anlaşılır olsa da Android kullanıcıları için daha kaliteli ses tecrübesinin yolda olduğunu söyleyebiliriz. Android 9 ve üstündeki sürümleri kullanın bireyler için gelecek bu özellik, Extended HE-ACC-MPEG-D DRC odağında yerini alıyor.

Özellik hakkında bir blog yazısı yayımlayan Netflix, burada özelliği epey teknik ve ayrıntılı anlatıyor. Anlatılan yeni özelliği özetlemek gerekirse temelde, Netflix’in artık stüdyo kalitesinde bir ses hizmeti sunacağı söylenebilir. Epeyce savlı olan bu ibareyi yakında Android kullanıcıları test edebilecek. iOS kullanıcılarına ise ne vakit geleceği şimdi bilinmiyor.

Bu yeni ses dayanağı sayesinde başta aksiyon sahnelerinde ve  kaygı sinemalarındaki seslerin çok daha gerçekçi bir biçimde kullanıcıya ulaşacağı vurgulanıyor.

FIRSAT ESERLERİ