Nike ve Adidas tasarımcısından ‘Tesla’ imzalı ayakkabı

Daha evvel Nike ve Adidas üzere markalarla çalışan dizayncı, Tesla imzalı ayakkabı tasarladı. Ünlü markalarda bir müddet bulunmuş eski dizayncı artık de elektrik vurgusuyla birlikte Tesla’yı spor ayakkabıya taşıdı. Işıklı bir krampon ayakkabı dizaynına yer veren Almossawi, dikkat çekmeyi başarıyor.

Tesla imzalı ayakkabı karşımıza çıktı

Tesla, Elon Musk’ın göz bebeği. Dünyanın en dikkat çeken elektrikli araba üreticilerinden olan Tesla, bir diğer konsept dizayna taşınıyor. New York’ta yaşayan ve daha evvel Nike, Adidas, EA Sports ve gibisi pek çok markayla çalışan Almossawi, fütüristik tasarım çizgisiyle biliniyor. Futbolcuların tercih ettiği bir spor ayakkabı tipi olan kramponlara farklı bir bakış açısı kazandırıyor. Bir Tesla ve futbol tutkunu olan genç dizayncı, yeni bir spor ayakkabı tasarladı.

Bu gönderiyi Instagram’da gör

Hussain Almossawi (@mossawi_)’in paylaştığı bir gönderi

Tesla’dan ilham alındığı için ışıklı şeritlere sahip olan ayakkabının genel manada akıllı bir özelliği bulunmuyor. Çok daha şık ve farklı görünmesi için oluşturulan bu konsept tasarımı sahiden de dikkat çekiyor.

Şayet bu türlü bir ayakkabı piyasa çıksaydı almak ister miydiniz? Yorumlarda bizlerle fikirlerinizi paylaşmayı unutmayın.

FIRSAT ESERLERİ