Nokia imzalı 6.4 modeli için sızan basın görselleri

Nokia akıllı telefon pazarına süratli bir giriş yaptı. Kesimde çok fazla güçlü rakip olmasına karşın giriş ve orta segmente seslenen modelleriyle kendini gösteren Nokia’nın yeni akıllı telefonu için basın görselleri ortaya çıktı. Voice tarafından yayımlanan görsellerde telefonun Nokia 6.2’nin halefi olduğu anlaşılıyor. Nokia 6.4 için neler biliyoruz?

Nokia 6.4 bilinen özellikleri

Geçen yılın mayıs ayında birinci kere duyduğumuz Nokia 6.3 modelinin 2020 yılı bitmeden tanıtılması bekleniyordu fakat o denli olmadı. Artık ise 6.3 olarak isimlendirilen telefonun aslında 6.4 olarak isimlendirileceği ve bu yılın nisan ayında karşımıza çıkacağı aktarılıyor.

Telefon ön tarafta damla çentikli bir dizayna yer veriyor. Telefon 6.45 inç düz bir ekranın yanında 164.9 mm yüksekliğe 76.8 mm genişliğine ve 9.2 mm kalındığında olacağı söyleniyor. Art tarafta ise evvelki serideki model üzere yuvarlak ve dörtlü bir kamera tasarımı görülüyor.

Nokia 6.2’den farklı olarak bu modelde kameranın çabucak altında konumlandırılan fizikî bir parmak izi okuyucusu bulunmuyor. Telefon hakkında çok bir ayrıntı bilmiyor olsak da 6.3 modelinde ortaya çıkan bilgiler bu telefonda yer alması bekleniyor.

Google Asistan telefonun sol tarafında bir düğme formunda eklendiği aktarılıyorken telefonda 3.5 mm kulaklık girişi de bulunacak.

Ön kameranın 16 Megapiksel olacağı söyleniyor. Geride bulunan yuvarlak kamera kurulumunda ana kameranın 24 Megapiksel olacağı ve ona 12 Megapiksel ultra geniş, 2 Megapiksel makro ve 2 Megapiksel derinlik sensörünün eşlik etmesi bekleniyor. Telefonda bu beklentilerin yanı sıra 3 GB RAM 64 GB depolama alanı sunulması ve 249 euroluk bir fiyatlandırmaya sahip olması bekleniyor.