Nvidia, 12 Ocak’ta RTX 3000 serisini tanıtacak

Tanınan donanım üreticisi Nvidia, CES 2021 kapsamında yeni jenerasyon ekran kartlarını tanıtmaya hazırlanıyor. 12 Ocak Salı günü sanal bir basın aktifliği gerçekleştirecek teknoloji devinin, Nvidia RTX 3000 serisini tanıtması bekleniyor.

Tanıtım görüntüsü her şeyi açıklıyor

Nvidia RTX 3000 serisinin dizüstü modellerini tanıtması beklenen ekran kartı üreticisi, masaüstü bilgisayarlar için kullanılabilir RTX 3060 GPU‘yu da tanıtabilir. Yayınladığı tanıtım görüntüsü ile yapacağı duyurular hakkında ipuçları veren donanım üreticisinin, yeni bir dizüstü bilgisayar hazırlıklarının da olduğu düşünülüyor.

Bir kaynağa nazaran tanıtım görüntüsü dört farklı ipucu içeriyor, bunlar; bir oyuncu dizüstü bilgisayarı, Outriders oyunu, GeForce RTX logosu ve yine boyutlandırılabilir BAR olarak öne çıkıyor.

Ayrıyeten tekrar boyutlandırılabilir BAR dayanağının, Nvidia’nın RTX kartları için gelecek bir şoför güncellemesine dair ipucu içerdiği de düşünülüyor. Ek olarak Nvidia’nın, AMD‘de yer alan Akıllı Erişim Belleği özelliği üzere, kare suratlarını düzgünleştirmek için CPU ve GPU ortasındaki randımanı artırması da beklentiler ortasında.

Natürel ki anakart üreticilerinin, hem Intel hem de AMD CPU‘ların bu özelliği etkinleştirebilmesi için BIOS güncellemeleri sağlaması gerekecek. Lakin Nvidia‘nın tanıtım görüntüsünden yola çıkarak görünen o ki, ekran kartı üreticisi gerekli şoför takviyesini sunmaya hazır.

Nvidia’nın CES 2021 basın aktifliğinin, 12 Ocak salı günü 09:00 PT / 12 PM ET‘de gerçekleşeceğini hatırlatalım.

FIRSAT ESERLERİ