NVIDIA GeForce Experience 3.21 Güncellemesi Yayınlandı

NVIDIA GeFroce Experience 3.21 güncellemesini yayınlanan NVIDIA, bu sürümle birlikte yapay zeka tabanlı WhisperMode 2.0 özelliğini de kullanıma sundu. Pekala, NVIDIA GeForce Experience 3.21 güncellemesi hangi yeniliklerle bir arada geliyor? Gelin, bu yeniliklere yakından göz atalım.

WhisperMode 2.0

Yeni güncellemeyle birlikte kullanıma sunulan WhisperMode 2.0, RTX 30 serisi dizüstü bilgisayarlar için yeni bir akustik denetim düzeyini destekliyor. Yapay zeka takviyesine de sahip olan bu özellik sayesinde kullanıcılara en düzgün performansı sunmak ismine CPU, GPU, sistem sıcaklıkları ve fan suratlarını otomatik olarak ayarlanıyor.

NVIDIA GeForce Experience 3.21 – Yanılgı Düzeltmeleri

Birebir vakitte yayınlanan güncellemeyle bir arada kimi kusur düzeltmeleri de yapılıyor. Bu yanılgı düzeltmeleri ise şu formda sıralanıyor:

  • En şimdiki NVIDIA yazılım güvenlik güncellemeleri eklendi.
  • Shadowplay görüntülerinin Youtube’da daha karanlık görünmesine neden olan bir sorun düzeltildi.
  • Birtakım DirectX 12 oyunlarında ekran manzarası yakalanmamasına neden olan bir sorun düzeltildi.
  • Gamestream’in RTX 30 Serisi GPU’lar için HDR akışı desteklememesine neden olan bir sorun düzeltildi.

Ayrıyeten Game Ready şoförü ile birlikte 38 oyun için Freestyle ve Ansel takviyesinin eklendiğini de belirtelim. Bununla birlikte NVIDIA, 58 yeni oyun için de optimum ayar dayanağını eklediğinin de altını çiziyor. Yeni güncellemenin notlarına ise buradaki link üzerinden erişim sağlayabilirsiniz.

GeForce Experience Nedir?

NVIDIA GeForce Experience sayesinde ekran kartı şoförü güncellemelerini denetim edebilir ve varsa bunları yükleyebilirsiniz. GeForce Experience ayrıyeten bilgisayardaki oyunları tespit ederken, bunların grafik ayarlarını mevcut donanıma nazaran otomatik optimize edebiliyor.

Bununla birlikte ekran manzarası alma, görüntü kaydı, muhakkak mecralarda canlı yayın yapma imkanı tanıyor.