NVIDIA GeForce NOW, Türkiye Sunucularında Hizmet Verecek

Turkcell’in yeni oyun platformu Game+, Türkiye’deki oyunseverlerin ziyadesiyle şad olacağı bir duyuru gerçekleştirdi. Yapılan açıklamalara nazaran NVIDIA-Game+ iş birliği sayesinde tanınan bulut tabanlı oyun servisi GeForce NOW, artık Türkiye’deki sunucular üzerinden hizmet vermeye başlayacak. Böylelikle oyuncular, çok oyunculu oyunlarda dahi irtibat problemleri ile karşılaşmayacaklar.

Oyun oynamak için güçlü donanımlara binlerce TL yatırım yapmak istemeyen oyunculara hitap eden NVIDIA GeForce NOW, oyunseverlere en yeni oyunları, yüksek çözünürlükte oynatmayı vadederken; nispeten zayıf donanımlara sahip oyun severlerin de şimdiki oyun tecrübesinden geri kalmamasını sağlıyor.

NVIDIA GeForce NOW powered by GAME+, birinci etapta hudutlu sayıda kullanıcıya hizmet verecek

Cyberpunk 2077, Assassin’s Creed serisi, The Witcher serisi, Fortnite, League of Legends, Apex Legends üzere gibi tanınan oyunlar başta olmak üzere 650’den fazla oyunu bünyesinde barındıran geniş bir kütüphaneye sahip olan NVIDIA GeForce NOW powered by GAME+, Türkiye sunucuları sayesinde oyunseverlerin çevrimiçi oyunlarda dezavantaj yaşamamasını sağlayacak.

NVIDIA GeForce NOW powered by GAME+, başlangıçta hudutlu sayıda kullanıcıya hizmet verecek. Bulut oyun hizmeti, önümüzdeki aylarda hizmete başlayacak olsa da GAME+ web sitesi üzerinden erken kayıt oluşturup Türkiye sunucularından hizmet verecek olan servisi birinci deneyimleyenlerden biri olma imkanı bulunuyor. NVIDIA GeForce NOW powered by GAME+’ın abonelik seçenekleri ise aylık ve periyotluk olarak ayrılacak.

“Güncel oyunlara büyük masraflar yapmadan herkesin erişebilmesini sağlayacağız”

Bahisle ilgili açıklamalarda bulunan Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan, “Bulut tabanlı oyun servisleri tüm oyun ekosistemini kökünden değiştirecek, bu alanda çığır açacak bir yenilik tabirlerini kullanırken Türkiye’deki bulut oyun kesimi için değerli bir adım attıklarını belirtti ve açıklamalarına şöyle devam etti:

“Biz de kesimin bir numarası NVIDIA ile iş birliğine giderek yeni bulut tabanlı oyun platformumuz NVIDIA GeForce Now powered by Game+ sayesinde şimdiki oyunlara büyük masraflar yapmadan herkesin erişebilmesini sağlayacağız. Bu sayede Türkiye oyun pazarını büyütürken oyun ekosistemindeki başka büyük oyuncularla da yapacağımız iş birliktelikleri ile pazarın öncüleri ortasında yer almayı hedefliyoruz.

Bulut tabanlı oyun platformları, 5G teknolojisinin yaygınlaşmasıyla daha da sürat kazanacak. Dünyada oyun pazarı süratle büyümeye devam ediyor lakin bir yandan da ilerleyen teknoloji nedeniyle dalda büyük bir dönüşüm yaşanıyor. Online oyunlarda sürat büyük ehemmiyet taşıyor. Biz de yakın gelecekte 5G’ye geçişle birlikte kullanıcılarımıza dünyaya örnek olacak süratte bir oyun tecrübesi yaşatmayı amaçlıyoruz.”