NVIDIA GeForce RTX: GAME ON Etkinliğinde Öne Çıkanlar

NVIDIA, NVIDIA Ampere mimarisine sahip RTX 3080, 3070 ve 3060’ın da dahil olduğu GeForce RTX 30 Serisi dizüstü bilgisayar ekran kartları tarafından desteklenen 70’den fazla modelin lansmanını duyurdu. 999 dolardan başlayan bu yeni kuşak dizüstü bilgisayarlar, güç verimliliğini 2 kata kadar artırarak, performansı değerli ölçüde hızlandırıyor. Ayrıyeten daha ince ve hafif dizaynlar için üçüncü jenerasyon Max-Q teknolojisi de eş vakitli olarak tanıtılıyor. Yeni RTX 30 Serisi dizüstü bilgisayar ekran kartları, Cyberpunk 2077 ve öbür üst seviye oyunlarda çarpıcı ışın izlemeli oyun tecrübesine imkan tanıyarak içerik oluşturucularının yüzlerce GPU hızlandırmalı uygulamalarla üst seviye kaliteli içerikler üretmelerini sağıyor.

NVIDIA Studio Dizüstü Bilgisayarlar, Yeni Jenerasyon içerik Oluşturucular İçin Özel Olarak Üretildi

Yakın vakitte tanıtılan GeForce RTX 30 Serisi dizüstü bilgisayar ekran kartlarına sahip yeni NVIDIA Studio dizüstü bilgisayarları da ayrıyeten duyuruldu. Ocak ayında piyasaya sürülecek olan bu dizüstü bilgisayarlar, yaratıcı uygulamalarda 2 kata kadar performans sunarak yeni kuşak yaratıcılığın gücüne güç katıyor. Büyük bilgilerle birebir anda birden fazla uygulamada çalışabilen 16 GB’a kadar görüntü bellek kapasitesi, 1440p ve 4K seçeneklerine sahip piksel hassasiyetli ekranlar, içerik oluşturucuların rekor müddette oluşturabileceği ışın izleme, yapay zeka ve görüntü kodlaması, GPU hızlandırması ile donatılacak.

GeForce RTX 3060 Şubat Ayında Piyasaya Sunulacak

Daha kaliteli masaüstü bilgisayar oyun tecrübesi için NVIDIA, GeForce RTX ailesine en son eklenen GeForce RTX 3060’ı duyurdu. 329 dolardan başlayan fiyatlarla RTX 3060, GTX 1060’ın iki katı raster performansına ve 10 katı ışın izleme teknolojisi performansına sahip. Bu sayede GTX GPU’da hala oynayan GeForce oyuncularının %90’ı oyun performanslarını büyük ölçüde artıracaklar. GeForce RTX 3060 Şubat ayı sonunda satışa sunulacak.

En Güzel oyunlar NVIDIA DLSS, Ray Tracing ve NVIDIA Reflex ile Donatılıyor

Oyun geliştiricileri ve yayıncıları, NVIDIA’nın yeni jenerasyon teknolojilerinden olan DLSS, ışın izleme ve Reflex’e yönelerek oyunlarda yeni kuşak bir standart oluşturuyor. Bir numaralı battle royale oyunu, bir numaralı RPG, bir numaralı MMO ve tüm vakitlerin en çok satan bir numaralı oyunu da dahil olmak üzere 36 oyun artık RTX teknolojisiyle destekleniyor ve bu liste süratle büyümeye devam ediyor.

DLSS teknolojisi, daha yüksek çözünürlük ve yenileme suratı tecrübesi için azamî kare suratlarını sağlayarak yeni jenerasyon oyunlar için nasıl değerli bir özellik olduğunu kanıtladı. DLSS’i destekleyecek oyunlar:

  • Activision’dan Call of Duty: Warzone
  • Square Enix ve People Can Fly’dan Outriders
  • Angela Game ve Imperium Interactive Entertainment’tan Iron Conflict
  • Midgar Studio’dan Edge of Eternity

Hem ışın izleme hem de DLSS’i destekleyecek oyunlar:

  • Steel Wool Studios’tan Five Nights at Freddy’s: Security Breach
  • Bloober Team’den The Medium
  • TiGames ve Bilibili’den F.I.S.T.: Forged in Shadow Torch

NVIDIA Reflex, rekabetçi oyuncular için en düşük sistem gecikmesini sağlıyor. Reflex’in Eylül ayında piyasaya sürülmesinden bu yana, bir düzine oyuna NVIDIA Reflex eklendi. Bugün, aşağıdakiler de dahil olmak üzere iki oyun daha NVIDIA Reflex’e sahip olacak:

  • Blizzard Entertainment’tan Overwatch
  • Ubisoft’tan Tom Clancy’s Rainbow Six Siege

Bu iki yeni oyunun da eklenmesiyle, en yeterli 10 rekabetçi nişancı oyununun 7’si artık Reflex’i destekleyecek.

Reflex Latency Analyzer Süratli Benimsenmeye Devam Ediyor

NVIDIA Reflex Latency Analyzer, e-sporcular ve rekabetçi oyuncuların sistem gecikmelerini hakikat bir halde ölçmelerine imkan tanıyor. Eylül ayında piyasaya sürüldüğünden beri 9 esport monitörü Reflex Latency Analyzer’a entegre edildi ve 8 yan donanımcılar eserlerini Reflex Latency Analyzer’ı uyumlu hale getirmek için çalışmalarını sürdürüyor.

NVIDIA Reflex Latency Analyzer ekosistemi, 5 yeni G-SYNC monitör ve 7 yeni bilgisayar mouse’unun eklenmesiyle büyümesini sürdürüyor.

Yeni Fortnite Haritası, Minecraft Oyuncuları İçin Yeni Bir Challenge

NVIDIA ayrıyeten FORTNITE için RTX Morbid Madhaus isimli yeni bir harita yayınladı. Ayrıyeten yeni bir ‘Windows 10 Build Challenge için RTX’li Minecraft’ Yarışı başlattı.

Microsoft Flight Simulator GeForce RTX 30 Serisi’nde destekleniyor

NVIDIA ayrıyeten yeni GeForce RTX 3080 dizüstü bilgisayar ekran kartının gücünü yeni bir Microsoft Flight Simulator üç ekran demosunda sergiledi.