OnePlus 9 serisinin özellikleri açığa çıktı

Yılın en savlı amiral gemilerinden OnePlus 9 ve OnePlus 9 Pro ile ilgili söylentiler artarak devam ediyor. Mart ayında lanse edilmesi beklenen telefonların birtakım kıymetli özellikleri açığa çıktı.

OnePlus 9 ve OnePlus 9 Pro özellikleri neler?

BBK Electronics çatısı altında faaliyet gösteren Hong Kong merkezli akıllı telefon üreticisi OnePlus, kullanıcıların karşısına yeni amiral gemileri OnePlus 9 ve OnePlus 9 Pro ile çıkmaya hazırlanıyor.

Kısa bir evvel sızdırılan render manzaraları, her iki akıllı telefonun da delikli ekranlara sahip olacağını ortaya koymuştu. Bugün ise OnePlus 9 ikilisindeki deliklerin yaklaşık 3,8 mm ölçüsünde olacağını öğreniyoruz.

Muteber bir bilgi kaynağı olarak bilinen Digital Chat Station, OnePlus 9 Pro’nun 6.78 inç QHD + 120Hz kavisli ekran, temel modelin ise 6.55 inç FullHD + 120Hz düz ekran ile geleceğini tez etti. Kaynak ayrıyeten OnePlus 9 ve 9 Pro’nun sırasıyla 8 mm ve 8,5 mm kalınlığında olacağını, fakat azamî 200 gram tartıda olacaklarını aktardı.

Her iki akıllı telefon da gücünü Qualcomm Snapdragon 888 yonga setinden alacak. 4.500 mAh gücündeki bataryadan beslenecek olan aygıtlar, büyük olasılıkla 65W kablolu şarjı destekleyecek. Ek olarak, Pro modelinin 45W kablosuz şarj özelliğine de sahip olması bekleniyor.

OnePlus 9 ve OnePlus 9 Pro modellerinin mart ayında tanıtılması bekleniyor. Anlayacağınız, lansmana en âlâ ihtimalle 1,5- 2 ay daha uzaklıktayız. O vakte kadar aygıtlara dair yeni ayrıntılar gün yüzüne çıkması halinde sizlerle paylaşacağız.

FIRSAT ESERLERİ