OnePlus Band akıllı bileklik sızdırıldı! İşte özellikleri

Giyilebilir aygıtlar ortasında sevilen yardımcılardan birisi olan akıllı bileklikler, milyonlarca kişinin tercihinde birinci sırada yer alıyor. Gerek akıllı saatlere nazaran daha uygun fiyatlı olsun gerekse asgarî seviyede de olsa temel aktiviteleri takip etmesi olsun pek çok kişinin işini görüyor. Haliyle akıllı bileklik pazarında yaşanan bu talebe karşılık yeni aygıtlar geliştiriliyor. OnePlus Band akıllı bileklik de tam bu noktada geliştiriliyor. Akıllı bilekliğin ne vakit tanıtılacağının ortaya çıkmasının yanında bir de özellikleri ve fiyatı sızdırıldı.

OnePlus Band Xiaomi’nin Mi Band serisine rakip olmak istiyor

Kısa bir müddet evvel OnePlus’ın akıllı bileklik üzerinde çalıştığını sizlere aktarmıştık. Bilekliğin 11 Ocak’ta Hindistan’da satışa çıkması bekleniyor. Amazon’un internet sitesinde de listelenen bilekliğin özellikleri sızdırıldığı kadarıyla dikkat çekecek nitelikte.

Aygıtta 1.1 inçlik AMOLED bir ekran bulunuyor. Aygıtın kabiliyetleri ortasında kalp suratını ve kandaki oksijen düzeyini ölçmek bulunuyor. Özel sensörler eklenen bileklikte bunun yanı sıra uyku takibi yapmak da mümkün. OnePlus bu aygıta 13 antrenmanın takibini yapabilmek için spor modları da eklemiş.

IP68 sertifikasına sahip olan bileklik, toza ve suya karşı da ekstra sağlam olmasının yanında bir de tek şarj ile 14 güne kadar bir kullanım sunuyor. Yaklaşık 35 dolar olması beklenen bu akıllı bilekliğin Oppo’nun akıllı bilekliği ile çok benzeri özellikleri bulunuyor. Aygıtın özellikleri, sızıntılarıyla bilinen Ishan Agarwell tarafından Twitter üzerinden sızdırılmasıyla netlik kazandı.