OPPO, 2021’de Yatırıma Devam Edecek

OPPO, tüm dünyada pandemi ilan edilmesi sebebiyle güçlü geçen 2020 yılında üstün bir muvaffakiyet elde ederek hem globalde hem de Türkiye pazarında kıymetli gelişmelere imza attı.

Kuruluşundan bugüne pek çok unsur ve yeniliğe imza atan OPPO, 16’ncı yılını kutladığı 2020’de farklı alanlarda pek çok yeniliği tüketicileriyle buluşturdu. 5G, yapay zeka, imaj kalitesi ve VOOC süratli şarj kategorilerinde bir dizi atılım gerçekleştirdi. Manzara kalitesi standardını yeni bir düzeye taşıyan yeni jenerasyon hibrit yakınlaştırma teknolojisini piyasaya süren OPPO, buna ek olarak, 125W süratli şarjı teknolojisini kullanıcılarının beğenisine sundu.

INNO DAY 2020’de insan-teknoloji etkileşiminin geleceğini ortaya çıkaran OPPO X 2021, OPPO AR Glass 2021 modellerini ve OPPO CybeReal AR uygulamasını tanıttı. ‘İnsanlık için Teknoloji, Dünya için İyilik’ vizyonunu paylaşan OPPO, ‘3+N+X’ teknoloji geliştirme stratejisini de açıkladı. OPPO, ‘Yeni Dizaynlar, Yeni Trendler, Yeni Momentum’ temasıyla gerçekleşen Çin Milletlerarası Endüstriyel Tasarım Fuarı’nda insan merkezli tasarım ideolojisine dayanan çok sayıda yeni kavramsal tasarımı sergiledi. 5G ilişkili ekosistemler için temel eser teknolojilerini daha da geliştirmek gayesiyle Haydarabad’da bulunan Ar-Ge merkezinde bir 5G inovasyon laboratuvarı kurduğunu duyuran OPPO, Hindistan’da kamera, güç-pil ve performans alanlarında Ar-Ge’ye tahsis edilmiş üç inovasyon laboratuvarı daha açacağını açıkladı.

İkinci yılını doldurduğu Türkiye pazarında ise muvaffakiyetlerin arkası arkasına geldiği bir yıl oldu. Find serisinin öne çıkan modeli Find X2 Türkiye’de birinci kere tüketiciyle buluştu. Merakla beklenen Reno3 ve Reno4 Serisi kullanıcılar tarafından sevilerek başarılı satış sayıları yakaladı. Tekrar bir birinci olarak Enco W31 ve Enco W51 kablosuz kulaklık modelleriyle akıllı saat OPPO Watch Türkiye’de birinci defa satışa sunuldu.

2020, OPPO Türkiye’nin mükafatları de arkası arkasına getirdiği bir yıl oldu. OPPO, Reno 4 Serisi için hazırladığı ‘Hayatım Benim Koleksiyonum’ kampanyasıyla, katıldığı tüm yarışlardan mükafatla dönmeyi başardı. Toplumsal medyada en uygun influencer kullanımları ve en yaratıcı marka-influencer iş birliklerinin ödüllendirildiği InFlow Ödülleri’nde OPPO, Hayatım Benim Koleksiyonum kampanyası ile ‘En Uygun Telekomünikasyon Influencer Kampanyası’ kategorisinde ödül kazandı. Kampanyaların pazarlama süreçlerini merkeze alarak elde ettikleri muvaffakiyetleri ödüllendiren İstanbul Marketing Awards’tan OPPO, Influencer Kullanımı kategorisi ve Klâsik Marka İrtibatı kategorisi tarafında iki mükafatla döndü. Reklam ve pazarlama sanayisinde yaratıcı dünyaya katkı sağlayan tüm takımların muvaffakiyetlerini ödüllendiren Felis Ödülleri’nde ise medya kısmında Tüketici Elektroniği kategorisinde ödül kazandı.

OPPO Türkiye Genel Müdürü Weijian Zhou, 2021 yılı için de maksatlarını açıkladı: “OPPO olarak, kullanıcılarımızın gereksinimlerini karşılamak ve herkesin hayattan en âlâ halde yararlanmasına yardımcı olmak için daima olarak yenilikçi teknolojiler geliştiriyor ve bunu sizlere duyuruyoruz. 2020 ne kadar şiddetli geçen bir yıl olsa da OPPO için Türkiye pazarında güçlendiği, yenilikçi eserlerini tüketicilerle buluşturduğu ve mahallî yatırımlarını gerçekleştirdiği başarılı bir yıl oldu. 2021’de daha fazla yenilik yapmaya ve dünya çapında daha fazla beşere harika teknoloji tecrübeleri sunmaya hazırız. Birinci etapta, Türkiye’deki büyümemize paralel olarak aldığımız yatırım kararını hayata geçireceğiz. Bununla birlikte dönemsel olarak gerçekleştirdiğimiz reklam kampanyalarımızla lokal bağlantımızı daha da artırmayı hedefliyoruz. 2021, Find, Reno ve A serisinin yeni modellerinin ve yeni akıllı eserlerimizin Türkiye’de tüketicilerimizle buluştuğu bir yıl olacak. 2021’de de OPPO tüketicilerin beklentilerine yanıt veren bir marka olmaya devam edecek.”