Oppo Find X3 Lite geliyor: Reno 5’e çok benziyor

Oppo Reno serisinin yeni üyesini kısa müddet evvel tanıttı. Buna ek olarak yeni telefonu Find X3 Lite için yeni sızıntılar ortaya çıktı. Telefonun tasarımı ve kimi özelliklerini öğrenmemizi sağlayan Voice, Oppo Find X3 Lite modelinin Oppo Reno 5 modelinin tekrar uyarlanmış bir versiyonu olduğunu söylüyor.

Oppo Find X3 Lite nasıl olacak?

Bu yılın ortalarında tanıtılması beklenen Find X3 serisi hakkında sızıntılar ortaya çıkmaya başladı. Oppo’nun yeni telefonu X3 Lite’ın ise söylendiği kadarıyla kimi özellikleri değiştirilmiş bir Reno 5 olacağı belirtiliyor. X3 Pro‘da ise bunun geçerli olmadığı ve ondan beklentilerin yüksek olması gerektiği söylenenler ortasında yer alıyor.

Oppo Reno 5 modeliyle Find X3 Lite modelinin ortasındaki gözle görülür farklardan birisinin art tarafta yer alan ‘Reno Glow’ yazısı olacak. Yeni telefonda bu yazı bulunmayacak ve telefonun gerisinde sırf Oppo yazacak. Art kamera dizilimi ise şu formda olacak: 64 Megapiksel, 8 Megapiksel, 2 Megapiksel, 2 Megapiksel. Önde ise bizleri 32 Megapiksellik bir kamera karşılayacak.

Telefonun ön tarafında 1080 x 2400 çözünürlüğünde ön kamerası ekran deliği halinde 6.4 inç AMOLED ekranı bulunacak. Bu ekranın da 90 Hz ekran yenileme suratına sahip olacağı yeniden ekrandan parmak izi okuyucusuna yer verileceği belirtiliyor.

Telefonun 5G özelliği için Qualcomm’un Snapdragon 765G işlemcisinden güç alacağını ve 8 GB RAM, 128 GB depolama alanına sahip olacağı aktarılıyor. Batarya tarafında ise 65W SuperVOOC2.0 süratli şarjdan dayanak alan 4.300 mAh pil bulunacak.