Oppo, IoT ve 5G portföyünü genişletmeyi hedefliyor

Çin merkezli akıllı telefon üreticisi Oppo, bu yıl içerisinde altı tane 5G takviyesine sahip akıllı telefonu piyasaya sürmeyi planlıyor.

Oppo, Hindistan’da altıdan fazla 5G takviyesine sahip telefon üretecek

Oppo, bugün yaptığı açıklamada bu yıl Hindistan‘da altıdan fazla 5G dayanağına sahip akıllı telefonu piyasaya süreciğini duyurdu. Bu açıklama ile Oppo’nun bölgedeki IoT ve 5G telefon portföyünü genişletmeyi hedeflediği belirtiliyor.

Business Insider‘da yer alan rapora nazaran Oppo‘nun bu adımının, Çinli teknoloji devinin Hindistan‘daki birinci 5G İnovasyon Laboratuvarını kurmasının akabinde geldiği düşünülüyor.

Kurulan laboratuvar, Oppo‘nun Çin dışındaki denizaşırı pazarlarını ve üreticinin temel 5G teknolojilerini geliştirme ve global 5G varlığını büyütme planlarını destekliyor.

Oppo Lider Yardımcısı ve Araştırma ve Geliştirme Lideri Tasleem Arif, yapılan bu duyuruyu şöyle tabir ediyor;

2021’de bu büyüme mirasını, kullanıcılarımızın hayatını daha da yeterli hale getirmek için çok daha yenilikçi eser ve konseptlerle sürdüreceğiz. 5G ve IoT eser kategorimizi geliştirmek bizim için ana odak alanlarımızdan biri olacak.”

Ayrıyeten, Tasleem Arif; “Bu strateji ile uyumlu. Hintli müşterilerimiz için Reno5 Pro 5G ve EncoX Gerçek Kablosuz Gürültü Önleyici Kulaklıkları ekledik. Reno serimiz, tüketici merkezli inovasyonun özü ve en sevilen akıllı telefon aygıtlarından biri olmuştur. Reno’nun tüm sürümleri dünya çapında çok uygun karşılandı ve Hindistan’da 2020 yılının 3. çeyreğinde yüzde 50’nin üzerinde bir büyümeye şahit oldu” diye de belirtiyor.

Sonuç olarak Oppo, IoT aygıtlarının büyümesi ve yeni 5G takviyesine sahip akıllı telefon üretimi için sıkı çalışmaya devam ediyor.

FIRSAT ESERLERİ