Oppo Reno 4 Pro 5G’nin DxOMark puanı

Oppo Reno 4 Pro 5G kamera performansı için DxOMark testlerine girdi. Farklı kategorilerde farklı biçimlerde test edilen telefon, öbür ‘Reno’ takısına sahip telefonlarla kıyaslayınca en yüksek puanı aldı.

Oppo Reno 4 Pro 5G kamera performansı testinden geçti

Oppo Reno 4 Pro 5G modelinin kamerasının sınandığı performans testinde telefon alnının akıyla çıkmış üzere duruyor. Çünkü telefon 104 puan alarak evvelki Reno telefonlara kıyasla en başarılı kamaraya sahip olduğunu kanıtlıyor. Telefonun art tarafta toplamda 3 kamera yer alıyor. 48 Megapiksel ana kamerası bulunan telefonun 13 Megapiksel telefoto lensi ve 12 Megapiksel ultra geniş açılı bir lensi bulunuyor.

Çin merkezli Oppo, orta segmentte yer alan bu telefonuna 5G özelliğini entegre etmiş ve kamera tarafında da değerli bir kısma yapmamıştı. Telefon fotoğrafçılıkta 109 puan, yakınlaştırma performansında 60 puan ve görüntü çekimi tarafında 101 puan almayı başardı. İç yer çekimlerinde geniş bir dinamik aralık sunduğu belirtilen telefonun, otomatik odaklama özelliğinin de başarılı olduğu aktarıldı.

Testlerde telefonun portre modunun epeyce başarılı olduğu belirtiliyor ve düşük ışıkta pozlama performansı ile dikkat çektiği söyleniyor. Yakınlaştırma performansında bekleninin altında kalan telefon modelinin genel manada DxOMark takımı tarafından beğenildiğini söylemek mümkün.