PlayStation Oyunları, PS Now ile PC’de ile Nasıl Oynanır?

Oyun konsolu piyasasının en değerli isimlerinden olan Sony Interactive Entertainment şirketinin sahibi olduğu PlayStation üzerinden severek oynadığınız oyunları artık yeni bir hizmet olan PS Now ile bilgisayarınızda da oynamanız mümkün. PlayStation oyunları PC’de PS Now ile oynamak eğlenceli bir fikir üzere görünse bile maalesef bu sistem şu an için sırf Amerika Birleşik Devletleri, Kanada ve İngiltere’de kullanılabiliyor.

Pekala, Türkiye’de PlayStation oyunları PC’de PS Now ile nasıl oynanır? Elbette, pek çok yasaklı ya da ülkemizde hizmet vermeyen platformda olduğu üzere PS Now’a erişmek için de VPN kullanmanız ve daha sonra sisteme abone olmanız gerekiyor. Karmaşık üzere görünebilir lakin tasa etmeyin. Sizin için PlayStation oyunları PC’de PS Now ile nasıl oynanır sorusunu yanıtladık ve süreci tüm ayrıntılarıyla adım adım anlattık.

PlayStation oyunları PC’de PS Now ile nasıl oynanır?

  • Adım #1: Yanlışsız Windows sürümünü kullandığınızdan emin olun.
  • Adım #2: Bir DualShock 4 edinin.
  • Adım #3: İnternet temasınızın gereğince süratli olduğundan emin olun.
  • Adım #4: PS Now platformuna abone olun.
  • Adım #5: PS Now uygulamasını indirin ve kullanmaya başlayın.

Adım #1: Hakikat Windows sürümünü kullandığınızdan emin olun:

Başka tüm adımlardan daha kıymetli olan birinci adımda, Windows sürümünüzün PlayStation oyunları PC’de PS Now ile oynamaya uygun olduğundan emin olmalısınız. PS Now Windows 7, Windows 8.1 ve Windows 10 sürümlerinde çalışmaktadır. Farklı bir versiyona sahip işletim sisteminiz varsa kesinlikle bu üç versiyondan birini yüklemelisiniz.

Adım #2: Bir DualShock 4 edinin:

PlayStation oyunları PC’de PS Now ile oynarken klavye ve mouse kâfi gelmeyecektir, bu nedenle bir DealShock 4 denetim koluna gereksiniminiz var. Şayet kullanmakta olduğunuz bir PlayStation 4 oyun konsolunuz varsa DualShock 4 denetim kolunuz da var demektir. Şayet yoksa kesinlikle bir tane edinmelisiniz.

Adım #3: İnternet ilişkinizin gereğince süratli olduğundan emin olun:

İnternet temasınızın PlayStation oyunları PC’de PS Now ile oynamak için kâfi süratte olması gerekiyor yoksa oyun keyfiniz kesinlikle bozulacaktır. Sony, PS Now ile oyun oynamak için gerekli internet suratını 5 Mbps olarak açıkladı fakat bu optimist bir kıymet. Pek çok bireye nazaran internet süratiniz en az 10 Mbps olmalıdır, ki en mantıklı sürat kıymeti bu üzere görünüyor.

Adım #4: VPN ile PS Now platformuna abone olun:

PS Now platformu sadece Amerika Birleşik Devletleri, Kanada ve İngiltere’de faaliyette olduğu için sisteme abone olmak ve daha sonra uygulamayı indirmek için VPN kullanmalısınız. VPN kullanımı ile ilgili tüm ayrıntıları buradan öğrenebilirsiniz.

Buradan VPN ile Sony PS Now resmi internet sitesini açın ve sizden istenilen bilgileri girerek abone olun. Abone olmak için karşınıza çıkan fiyatlı paketlerden size en uygun olanı seçerek devam edin. 7 gün fiyatsız deneme müddetiniz var. Şayet bu müddet içinde ayarlar sayfanız üzerinden aboneliğinizi iptal ederseniz rastgele bir fiyat ödemezsiniz.

Adım #5: PS Now uygulamasını indirin ve kullanmaya başlayın:

PS Now abonesi olduktan sonra VPN kullanarak buradan PS Now uygulamasını bilgisayarınıza indirin. PS Now hesap bilgilerinizle giriş yapın. Şayet fiyatlı paketinizi şimdi seçmediyseniz uygulama üzerinden seçebilirsiniz. Son olarak DualShock 4 denetim kolunuzu bilgisayarınıza bağlayın ve oynamaya başlayın.

Sizin için PlayStation oyunları PC’de PS Now ile nasıl oynanır sorusunu yanıtladık ve bilmeniz gereken tüm ayrıntıları açıkladık. PS Now platformuna şu an için sırf VPN kullanarak giriş yapabilmemiz can sıkıcı olsa da, yakın bir vakitte Sony’nin bu hizmeti tüm ülkelere açık olarak yayınlaması bekleniyor.