Pokemon Go’da Birinci Defa Bir Oyuncu 50. Düzeye Ulaştı

2016 yılında piyasaya sürüldüğünden beri kendisine büyük bir oyuncu kitlesi yaratmayı başaran Pokemon Go, geçtiğimiz yılın sonuna kadar oyuncuların azamî 40. düzeye ulaşmasına imkan sağlıyordu.

Yeni yılla birlikte bu sistem değişti ve oyunun imalcisi Niantic, azamî düzeyin 50’ye çıkarıldığını duyurdu. Yeni misyonların gelmesiyle birlikte Pokemon Go’da son düzeye ulaşmak, bir epey zorlaştı. FleeceKing isimli bir oyuncu, yapmış olduğu canlı yayında Pokemon Go’da 50. düzeye ulaşan birinci kişi olarak tarihe geçti.

FleeceKing’in rekor kırdığı yayını 5 bin kişi izledi

FleeceKing’in 50. düzeye ulaşması için yalnızca XP toplaması kâfi olmadı. Pokemon Go’ya olan ilgisiyle bilinen oyuncunun 50. düzeye ulaşmak için evvel 999 sefer kusursuz bir atış yapması, beş efsanevi Pokemon’u yakalaması ve düşük yeteneklere sahip Pokemon’lar kullanarak üç farklı Team Go Rocket başkanını yenmesi gerekiyordu.

Tüm bu şiddetli misyonları muvaffakiyetle yerine getiren FleeceKing, 50. düzeye ulaşmasının akabinde şu kelamları lisana getirdi; “Yayını izlediğiniz ve bu muazzam ana benimle birlikte tanıklık ettiğiniz için çok teşekkür ederim. Hakikaten de 5 bin izleyiciye ulaşmış olmanın şokunu yaşıyorum, tekrardan teşekkürler.”