Porsche, Yeni Taycan modelini tanıttı

Porsche, “aileye yeni bir üye” olduğunu ima eden bir teaser imgesi ile Yeni Taycan serisinin varyantını tanıttı. Taycan serisi genişliyor ve temel Taycan modelinin globalleşmesi bekleniyor.

Yeni Taycan dört farklı model ile piyasaya sunulabilir

Teaser çok açıklayıcı olmasa da, Taycan 4S, Taycan Turbo ve Taycan Turbo S ile birlikte gizemli bir tane daha olmak üzere dört farklı yeni model görünüyor. Ek olarak teaser, yeni arabanın yakında piyasada olacağını belirtiyor.

Porsche’nin model üzerine tam olarak ne yapacağı aşikâr değil. Lakin yabancı kaynaklara nazaran şirketin temel modeli daha geniş bir kitleye tanıtması mümkün bir durum.

Yeni Porsche Taycan‘ın, 402 hp‘ye kadar güç üreten geriye monte edilmiş bir elektrik motoruna sahip olması bekleniyor. NEDC döngüsünde 414 km menzil vaat eden Yeni Taycan, 79,2 kWh pil grubu ile çalıştırılacak.

Ayrıyeten kimi tezlere nazaran, Porsche Taycan ‘da isteğe bağlı Performance Battery Plus ile menzil aralığını 489 km‘ye çıkarmak ve overboost modunda gücü 469 hp’ye yükseltmek mümkün olacak.

Ek olarak giriş düzeyi Taycan’ın 5.4 saniyede 0-100 km/sa sürate ulaştığı sav ediliyor. Yakında piyasaya sunulması beklenen Yeni Taycan modellerinin 103.800 dolar başlangıç fiyatı ile satışa sunulması bekleniyor.

FIRSAT ESERLERİ