PUBG 10.2 Güncellemesi Yayınlandı

Hayatta kalma oyunları ortasında başı çeken oyunlardan olan PUBG, günden güne güç kaybetse de hala çok önemli bir oyuncu kitlesine sahip. Oyuncuları oyunda tutmak için her geçen gün yeni güncellemeler getiren PUBG grubu, bu güncellemelere bir yenisini daha ekledi. 10.2 güncellemesi olarak isimlendirilen bu yama, prestij sistemi ve Coupe RB araç üzere birtakım yenilikleri beraberinde getiriyor.

Tüm platformlar için yayınlanan Güncelleme 10.2, bir sonraki e-spor aktifliği olan PGI.S’i de büyük ölçüde destekliyor. Bu kapsamda oyunun PC sürümü için canlı yayın yapan on oyun içi ekran, Erangel ve Miramar etrafındaki çeşitli noktalara eklendi. Bu ekranlarda PGI.S ekranı direkt canlı olarak izlenebilecek.

PUBG Güncelleme 10.2 yama notları:

Geri Dönen Özellik (Pick’Em Challenge)

Pick’Em Challenge, oyunculara oylama kuponlarını kullanarak PGI boyunca kazananları iddia etme fırsatı veren PGI.S için geri dönüyor. Oyuncular, yayını izleyerek yahut özel PGI.S eşyaları satın alarak oylama kuponları edinebilirler. Kazananları hakikat varsayım eden oyuncular, daha da özel PGI.S öğeleri için kullanılabilecek EP ile ödüllendirilecekler. PGI.S eserlerinden yapılan satışların %30’u, 3,5 milyon Amerikan doları fiyatındaki ödül havuzuna eklenecek.

Yeni PC Özelliği (PGI.S Livestream Ekranları)

PUBG’nin global e-spor aktifliğini direkt herkese ulaştırmak ismine oyunun PC sürümü için canlı yayın yapan on oyun içi ekran, Erangel ve Miramar etrafındaki çeşitli noktalara eklendi. PGI.S, direkt bu ekranlara canlı olarak aktarılan birinci aktiflik olacak. Yayın çevrimdışı olduğunda ise ekranlarda PGI.S fragmanları gösterilecek.

Yeni Özellik (İtibar Sistemi)

Bir oyuncunun diğerlerine karşı âlâ ya da makûs huylu olup olmadığını belirleyen yeni bir prestij sistemi etkinleştirildi. Kadro Bulucu’da ve ekip üyesi listesinde, oyuncu isimlerinin yanında bir prestij düzeyi gösterilecektir. Prestij düzeyleri, toplam altı düzey içinde sıfırdan beşe kadar değişmektedir. Olumsuz davranışlar (oyunu engelleme, kelamlı taciz, grup skoru, vb.), oyuncuların prestij düzeyinin düşmesine neden olabilir.

Yeni Araç (Coupe RB)

En son güncellemeyle birlikte saatte 150 km azami sürate ulaşabilen eski model bir spor araba olan Coupe RB oyuna eklendi. 2 kişilik kapasiteye sahip olan Coupe RB, motosikletten sonra karadaki en süratli ikinci araç olarak dikkat çekiyor.

Dereceli Mod Güncellemesi

Dereceli Mod cezaları, grubunuz hiçbir vakit tam olarak oluşmuyorsa muhakkak bir ölçü inançlı müddete müsaade verecek biçimde güncelleniyor. Hâlâ hayatta olan ve uçak kalktıktan sonra beş dakika içinde ayrılan oyuncular için oyundan ayrılma cezaları büsbütün geçersiz olarak pahalandırılacak.

Üstte belirtilenlerin dışında pek çok oynanış eklemesi ve kusur gidermesi de içeren güncellemeyle ilgili resmi yama notlarına göz atmak için buradaki ilişkiyi kullanabilirsiniz.