Realme Race gücünü Snapdragon 888’den alacak

Realme’nin üretim kademesindeki amiral gemisi Realme Race‘in, gücünü Snapdragon 888‘den alacağı onaylandı. Görünümü ile alakalı ayrıntılarında verildiği aygıt, özellikleri bakımından Reno Ace 2‘nin geliştirilmiş versiyonu olabilir.

Yeni jenerasyon amiral gemisi

Yeni kuşak taşınabilir işlemci Snapdragon 888 yonga seti tarafından desteklenecek olan Realme Race, 2.84 GHz sürate sahip sekiz çekirdekli bir amiral gemisi olarak karşımıza çıkıyor. CPU cephesinde yüzde 25’e varan performans artışı vaat eden aygıt, Adreno 660 GPU ile de bir evvelki kuşağa kıyasla yüzde 35’e kadar daha süratli grafik süreci sağlıyor.

Yeni kuşak amiral gemisinin, 12 GB RAM ve 256 GB depolama alanına sahip olacağı düşünülüyor. Ayrıyeten aygıtın öteki seçeneklerinin gelmesi de bekleniyor. Dairesel kamera modülüne sahip aygıtın dörtlü kameraya sahip olacağı da söylentiler ortasında. Xiomi Mi 10i‘ye benzetilen yeni jenerasyon Realme’nin, kamera özellikleri ise şu an için bilinmiyor.

Kutusundan Android 11 ile çıkacak olan aygıt, Realme UI 2.0 arayüz üzerinde çalışacak. Ek olarak Realme Race’in 125W süratli şarjı desteklemesi de bekleniyor. Realme’nin yeni kuşak amiral gemisinin ne vakit piyasaya sunulacağı ise şimdi açıklanmadı.

FIRSAT ESERLERİ