realme Watch S Yakında Piyasaya Çıkıyor

15 güne kadar süren uzun pil performansı ile dikkat çeken realme Watch S, gerçek vakitli kalp atış suratı izleme, kan oksijen doygunluk düzeyi izleme, akıllı bildirimler, müzik ve kamera denetimi üzere pek çok özelliği ile bir akıllı saatte olması gereken her şeyi bir ortada sunuyor. Hem Android hem de iOS işletim sistemindeki tüm telefonlar ile uyumlu biçimde çalışan realme Watch S, 16 farklı spor modu ile farklılaşıyor.

15 gün uzun şarj ömrü

48 gram tartıya sahip olan realme Watch S, 390 mAh pil gücü ile 15 günlük bir şarj ömrü sunabiliyor. Müzik çalmak yahut fotoğraf çekmek için realme Link uygulaması ile akıllı telefona bağlanabilen realme Watch S; davet, ileti ve alarm hatırlatma, hava durumu kestirimi üzere akıllı bildirim fonksiyonları ile de akıllı telefonların en uygun destekçisi oluyor. 

Android ve iOS işletim sistemindeki tüm telefonlar ile uyumlu biçimde çalışan realme Watch S, günlük hayatta sıklıkla kullanılan WhatsApp, Instagram ve Facebook üzere uygulamaların bildirimlerinin büyük ekranda rahat bir halde okunmasına da imkan tanıyor.

Bir sıhhat asistanından farksız

Kullanıcıların adeta sıhhat asistanı olan realme Watch S, “Gerçek Vakitli Kalp Atış Hızı” ve “Kan Oksijen Doygunluk Seviyesi Monitörü” olarak da kullanılabiliyor. Yüksek hassasiyetli PPG optik kalp atış suratı sensörü ile kalp atış suratını 7×24 kesintisiz izleyip süratli ve hassas bir formda ölçen saat, kalp atış suratı vakit içinde çok yükselir ya da çok düşerse kullanıcıyı uyarıyor. 

Öteki yandan fizikî sıhhatin en kıymetli göstergelerinden birisi olan kandaki oksijen düzeyini de ölçümleyen realme Watch S, doğruluk açısından tıbbi kan oksijen izleme aygıtları ile karşılaştırılabilecek kadar yüksek bir düzeyde hassas ölçüm yapabiliyor. realme Watch S, adım izleme, hareket etme hatırlatıcısı, uyku izleme, su içme hatırlatıcısı ve rahatlatıcı meditasyon üzere kapsamlı bir çok sıhhat fonksiyonlarını de destekliyor. 

16 farklı spor modu

Kusursuz adım sayma algoritmasıyla yürüyüş yahut koşuyu otomatik olarak tespit eden realme Watch S, 16 spor cinsine kadar izlemeyi destekliyor. Açık Hava Koşusu, Yürüyüş, Kapalı Alan Koşusu, Açık Hava Bisiklet Sürüşü, Aerobik Kapasitesi, Kuvvet İdmanı, Futbol, Basketbol, Masa Tenisi, Badminton, Kapalı Alan Bisiklet Sürüşü, Eliptik, Yoga, Kondisyon Bisikleti, Kondisyon Küreği ve Kriket üzere sporlara yönelik idman ölçümünü mümkün kılıyor.

100’den fazla saat kadranı

realme Watch S, çok taraflı tasarımı ve kusursuz ayrıntıları ile ofisten spor salonuna, hatta şık davetlere kadar, her ortamda kullanıcıların giysisini tamamlayan şık bir aksesuar olarak dikkat çekiyor. realme, kullanıcılar ve tanınmış dizayncılar ile işbirliği içerisinde çalışarak Watch S için modaya uygun kadranlar yarattı. 3 ay boyunca birbirini tekrar etmeden kullanabilecek 100’den fazla havalı kadrana sahip olan realme Watch S, kullanıcıların yüksek performanslı, şık görünümlü sıhhat asistanı olacak.

realme Watch S, 360*360 piksel (278 PPI) yüksek çözünürlüklü 3,3 cm (1.3″) Büyük Renkli Dokunmatik Ekran ile birlikte geliyor. Ortam ışığı sensörü sayesinde ekran, parlaklığı beş düzey ortasında ayarlanabilen saatte en yüksek parlaklık 600nit’e kadar çıkarılabiliyor. Bu sayede her şartta başarılı görünürlük sağlanırken birebir vakitte güç tüketimi de azaltılmış oluyor. Ekran yüzeyinde daha rahat bir dokunuş sağlamak için yuvarlak bir çerçeve ile birlikte 2.5D Corning Gorilla Glass kullanılırken IP68 sertifikası ile de 1,5 m’ye kadar suya ve toza dayanıklılık sağlanıyor.

realme Watch S siyah rengi ile realme’nin Türkiye’deki ikinci akıllı saati olarak, 21 Ocak 2021’den itibaren kullanıcıların beğenisine sunulacak.