Realme’nin Galaxy S21 Ultra rakibi şubatta çıkıyor

Lansman tarihi Şubat ayı için onaylanan Realme Race serisi, donanım özellikleri bakımında Samsung’un en yeni üyesi Galaxy S21 Ultra’ya rakip olarak geliyor.

Realme, teknoloji devine baş tutuyor

Şirketin Lideri Xu Qi Chase, yeni Realme Race’in “Bahar Şenliği”nden sonra geleceğini, Çin’in toplumsal medyası Weibo’dan duyurdu. Çin Yeni Yılı’nın bir diğer ismi olan Bahar Şenliği bu yıl 12 Şubat‘a denk geliyor.

Realme Race‘in, Samsung tarafından tanıtılan yeni kuşak amiral gemisi ile kıyaslanan bir ekip özellikleri biliniyor. Lakin tam olarak ayrıntılı teknik özellikleri şimdi açıklanmadı.

6.8 inç boyutundaki 160 Hz ekran yenileme suratına sahip olacağı bilenen Realme Race, 125W süratli şarj takviyesi ile gelecek. Öte yandan Snapdragon 888‘den gücünü alacak olan amiral gemisi, bu haliyle bile Galaxy S21 Ultra‘ya karşı göz dağı veriyor.

Teknoloji devi Samsung’un, Realme ile kıyaslanması garip üzere görünse de, bu durum değişimin bir göstergesi olarak bedellendiriliyor.

Ek olarak Realme, akıllı telefon dünyasında büyümeye devam ediyor. CounterPoint Research‘e nazaran Çinli üretici, 2019’un başına kadar akıllı telefon pazarında %0 hisseye sahipti. Artık ise bu paha %4 çıktı.

Xiomi dışında, istikrarlı bir büyüme kaydeden Çinli teknoloji markasının, öbür telefon markalarının olmadığı biçimde yavaş yavaş popülerlik kazandığı belirtiliyor. Bu durum Realme’nin büyük Samsung kitlesine sahip olmasa da ivme kazandığını gösteriyor.

Bu sebeple gelecekte Realme ve Samsung‘un akıllı telefonlarının daha yakın karşılaştırılacağı düşünülüyor.

FIRSAT ESERLERİ