Red Çizgi, Kubernetes Yerlisi Güvenlik Başkanı StackRox’u Satın Alıyor

Açık kaynak tahlillerinde dünya önderi Red Çizgi, konteyner ve Kubernetes yerlisi güvenlik başkanı ve yenilikçisi StackRox’u satın almayı planladığını duyurdu. StackRox’un güçlü Kubernetes yerlisi güvenlik özelliklerinin bölümün öncü kurumsal Kubernetes platformu Red Sınır OpenShift’e eklenmesiyle Red Sınır, müşterilerinin neredeyse tüm uygulamalarını hibrit bulutun tamamında oluşturma, hizmete alma ve inançlı bir formda çalıştırma imkanı sunan tek ve bütüncül bir platform sunma vizyonunda kıymetli bir adım atacak.

En süratli büyüyen açık kaynak projelerinden birisi olan Kubernetes, bölümlerde gerçekleşen dijital dönüşümün merkezinde yer alan bulut yerlisi uygulamaların temelini oluşturuyor. Üretim ortamlarında konteyner ve Kubernetes kullanımı giderek artıyor lakin zahmetler varlığını sürdürüyor. Gartner’a nazaran “Güvenlik, görüntüleme, bilgi idaresi ve ağ alanlarındaki kaygılar, şirketlerin üretimle ilgili gerçekleştireceği hizmete alımlarında konteyneri kullanmasını engelliyor.”

Çağdaş iş yükleri için inançlı bir temel sunan tahliller, kurumların bu tasalarının azalmasına yardımcı oluyor.

Konteyner güvenliği tıpkı vakitte Linux güvenliği. Kurumsal açık kaynak tahlillerinde uzun vakittir liderliğini sürdüren Red Çizgi, Red Sınır Enterprise Linux ile başladığı seyahatinde bugün bulut yerlisi ortamları muhafaza altına almak için yeni standartlar belirliyor. Bu temel üzerine kurulan OpenShift, konteynerleri korumak için katmanlı bir yaklaşım kullanıyor ve güvenliği konteynerin oluşturulmasından ve hizmete alınmasından misyon-kritik ortamlarda kullanılmasına kadar ömür döngüsünün tüm kademelerine entegre ediyor.

Red Çizgi, bu satın almayla açık hibrit bulut portföyündeki entegre güvenliği daha kolay ve dengeli hale getirerek güçlendirmek için StackRox’un tamamlayıcı özelliklerini ekleyecek ve güvenlik liderliğini daha da ileriye taşıyacak. StackRox’la Red Çizgi bulut yerlisi iş yüklerinin muhafazaya alınma halini geliştirmeye odaklanacak. Tıpkı vakitte konteyner oluşturma ve CI/CD süreçlerini de müdafaa altına alarak tüm BT yığınında ve yaş döngülerinde gelişmiş güvenlik için kapsamlı bir tahlil sunacak.

2014’te kurulan StackRox, kurumsal güvenliği yine keşfetme misyonuyla faaliyet gösteriyordu ve son iki yılda Kubernetes güvenliğine odaklanıyordu. Ekseriyetle konteyner merkezli eserlerden oluşan birinci jenerasyon konteyner güvenlik platformlarının bilakis StackRox kendisini Kubernetes yerlisi güvenlik platformuyla ayrıştırıyor. Bu sayede kurumlar, prensipleri daha kolay denetim edebiliyor ve uygulayabiliyor. Uygulamaların ölçeklenmesi için Kubernetes’le tıpkı bildirimsel yaklaşımı kullanan tahlil, bu sırada gerekli güvenliği de sürdürmeye devam ediyor.

StackRox yazılımı, uygulama ve derin data toplama için bileşenleri direkt Kubernetes küme altyapısına dağıtarak, güvenliği uygulamak için gereken vakti ve çabayı azaltarak ve güvenlik tahlili, soruşturma ve uygunlaştırmayı kolaylaştırarak tüm Kubernetes kümelerinde görünürlük sağlıyor. SackRox unsur motorunda en güzel güvenlik kullanımlarını, CIS Benchmarks ve NIST üzere bölüm standartlarını ve konteynerler, Kubernetes ve çalışma vakti müdafaasını uygulamak için yüzlerce dahili denetim bulunuyor.

StackRox, Red Sınır OpenShift’e ek olarak Amazon Elastic Kubernetes Service (EKS), Microsoft Azure Kubernetes Service (AKS) ve Google Kubernetes Engine (GKE) üzere birçok Kubernetes platformunu desteklemeye devam edecek.

StackRox tıpkı vakitte uygulama data çizgisine ve müşterinin mevcut kayıt, görsel tarama ve CI/CD araçlarına direkt entegre olarak DevSecOps’un kolaylaşmasına yardımcı oluyor ve bulut yerlisi ortamların temelden daha inançlı olmasını sağlıyor. StackRox, Ekim 2020’de hakikat yapılandırma için Kubernetes YAML belgelerini ve Helm şemalarını geliştirme sürecinin daha erken basamaklarında üretime hazır olmasına ve güvenliğe odaklanarak tahlil eden açık kaynak projesi KubeLinter’i başlatmıştı.

Red Çizgi, açık kaynak mirasıyla uyumlu olacak halde StackRox’un teknolojilerini satın alım sonrasında açık kaynağa çevirecek. Red Sınır, StackRox’un eser ve hizmetlerini açık kaynağa çevirmek için çalışırken KubeLinter topluluğunu ve yeni toplulukları da desteklemeye devam edecek.

Satın alım sürecinin 2021’in birinci çeyreğinde tamamlanması bekleniyor. Süreç klasik kapanış şartlarına tabidir.

Red Sınır Lideri ve CEO’su Paul Cormier, bahisle ilgili şunları söyledi: “Kubernetes iş yüklerini ve altyapısını inanca almak, kademeli olarak yapılacak bir şey değil. Güvenliğin, sonradan düşünülen bir husus değil, hizmete alımların entegre bir modülü olması lazım. Red Sınır olarak StackRox’un Kubernetes yerlisi özelliklerini OpenShift’in katmanlı güvenlik yaklaşımına ekleyerek üretime hazır açık inovasyonu açık hibrit bulut üzerinden tüm BT ayak izine ulaştırma gayemizde daha da ileriye gideceğiz.”

StackRox CEO’su Kamal Shah da “Red Çizgi ile güçlerimizi birleştirerek dalın birinci Kubernetes yerlisi güvenlik platformunu hibrit bulut, çoklu bulut ve hudut hizmete alımları için öncü Kubernetes platformuyla bir ortaya getireceğimiz için çok memnunuz. Bu satın alım, konteyner ve Kubernetes güvenliğine yönelik sahip olduğumuz inovatif yaklaşıma dair değerli bir gösterge. Red Sınır, kurumların bulut yerlisi uygulamalarını her yerde inançlı bir biçimde oluşturmasını, dağıtmasını ve çalıştırmasını sağlama vizyonumuzu daha da ileriye taşımak için ülkü bir iş ortağı” dedi.”