Redmi K40, Xiaomi Mi 11 özellikleri ile gelecek

Fiyat/performans konusunda kullanıcıların beğenisini kazanan Redmi, yeni modelinin çalışmalarına devam ediyor. Amiral gemisi işlemci ile karşımıza çıkan Redmi K40, birtakım Xioami Mi 11 özellikleri ile karşımıza çıkacak.

Redmi K40, gelişmiş özellikleri ile dikkat çekiyor

Şubat ayında tanıtılması beklenen yeni model, gücünü Snapdragon 888 işlemciden alacak. Adreno 660 grafik arabirimi ile karşımıza çıkan işlemci, yüzde 35 daha uygun grafik performansına sahip.

Redmi K40, 2K 120Hz AMOLED ile Xiaomi Mi 11 misal ekran özelliklerine sahip olacak. Teze nazaran yeni model Mi 11’den farklı olarak düz ekran ile piyasaya sürülecek.

Yeni modelin bataryasının 4.000 mAh daha fazla kapasiteye sahip olacağı söylentiler ortasında yer alıyor. Ayrıyeten aygıtın Quick Charge 4 Plus teknolojisine sahip olacağı 50W süratli şarj takviyesi ile geleceği belirtiliyor.

Olağan modelin 6 GB RAM ile geleceği argümanlar ortasında yer alıyor. Redmi K40 Pro modelinin kaç GB RAM ve depolama seçeneğine sahip olacağı şimdi bilinmiyor.

En uygun fiyatlı Snapdragon 888 işlemcili model olacağı söylenen K40 ailesi, Xiaomi Mi 11’den yaklaşık 150 dolar düşük etiket fiyatı ile satışa sunulacak. 460 dolar fiyat etiketiyle dikkat çeken model, beklentileri ziyadesiyle karşılayacak.

FIRSAT ESERLERİ